Jump to content
Burak_

Nigrita Ve Ball Besleme

Önerilen İletiler

Nigrita veya ball python beslemek istiyorum karar verdim fakat her yerde pinky verildiğini görüyorum ev şartları el vermediği için fare gibi hayvanları yalnızca odama ayrı bir derin dondurucu alarak vermem mümkün ailemle kullandığım buzdolabında muhafaza edemem. Birkaç videoda tavuk, civciv, balık ya da başka gündelik hayattan gıdalarla yılan beslendiğini gördüm sağlıksal çok büyük sorunlar doğurur mu pinky yerine bunlarla düzenli besleme yapsam bu iki cins yılan için? Şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önceden yılan beslemedim dediğim şey yanlışsa bilgili birisi düzeltirse sevinirim ball pitonlar seçicidir diye biliyorum yani alıcağın kişi pinky e alıştırmışsa başka bir şey ile beslemen zor olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ball beslemek istiyorsan diyetleri tamamen kemirgenler üzerine kurulu yani fare vermek zorundasın.

Nigrita için de ev ortamında genelde yine fare türleri ile besleniyor ancak yavru dönemlerde civciv, bıldırcın gibi kanatlılara da alıştırıldıysa bıldırcın da kabul edecektir.

Ama yine de eğer yılan beslemek istiyorsan fare verme şartı her zaman karşına çıkacaktır yem çeşitliliği de önemli çünkü.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmyildiz, 1 saat önce yazdı:

Ball beslemek istiyorsan diyetleri tamamen kemirgenler üzerine kurulu yani fare vermek zorundasın.

Nigrita için de ev ortamında genelde yine fare türleri ile besleniyor ancak yavru dönemlerde civciv, bıldırcın gibi kanatlılara da alıştırıldıysa bıldırcın da kabul edecektir.

Ama yine de eğer yılan beslemek istiyorsan fare verme şartı her zaman karşına çıkacaktır yem çeşitliliği de önemli çünkü.

Yani o zaman derin dondurucu alıp toplu alırım donmuş fareleri sıcak suda çözüp veririm 10 günde bir falan onun dışında ilk başlangıçta bilmem gereken neler var özetle

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Forumda genel bilgiler mevcut youtube da sürüngen dostları kanalında da ilgili türlerin bakımına dair videolar mevcut. Öncelikle kendin araştırmaya çalışmalısın. Genel bilgileri öğrendikten sonra teraryum hazırlayıp yemleri de hazır ettikten sonra canlıyı almalısın. Canlıyı aldıktan sonra bakım konusundaki okuduğun ve izlediğin videolardaki bilgileri uygularsan herhangi bir sorun yaşamazsın. Bu canlılar bakımları kolay ve yorucu olmayan canlılar. Emin ol kedi köpek kuş balık beslemekten daha kolay bakımları. Sadece verilen bilgileri uygula şartları yerine getir herhangi bir problem yaşamayazsın ;)

tarihinde ahmyildiz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Araştırma yaparken Port City Pythons Podcast isimli yılanlarla ilgili büyük bir yabancı youtube kanalı buldum ve orda bu yılanların hiç seçici olmadığından ve "Diğer yılanlar, kertenkele, tavuk, yumurta ve fare ile beslenebileceğini söylüyo" bu hayvan için bir sorun teşkil eder mi yani sağlkıksal büyük bir sorun veya ölüm gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Burak_, 36 dakika önce yazdı:

Araştırma yaparken Port City Pythons Podcast isimli yılanlarla ilgili büyük bir yabancı youtube kanalı buldum ve orda bu yılanların hiç seçici olmadığından ve "Diğer yılanlar, kertenkele, tavuk, yumurta ve fare ile beslenebileceğini söylüyo" bu hayvan için bir sorun teşkil eder mi yani sağlkıksal büyük bir sorun veya ölüm gibi

Evet king snakeler seçici değildir bu saydığın besinler çeşitlilik için kullanılabilir bunun yanında ana besin olarak fare kullanman gerekir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AkfKn, 26.11.2020 - 20:45 yazdı:

Evet king snakeler seçici değildir bu saydığın besinler çeşitlilik için kullanılabilir bunun yanında ana besin olarak fare kullanman gerekir

Teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.