Jump to content
Sign in to follow this  
omer93

Aslanbalığı Akvaryum ve Canlı Bilgisi Yardım

Recommended Posts

Merhabalar, uzun süredir Aslanbalığı akvaryumu kurmak istiyorum.

Hem canlı, hemde teçhizat ile ilgili benimle bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Mesela: kaç litrelik bir akvaryuma ihtiyacım var içinde nasıl bir düzenek olmalı vs vs bunlar gibi aklıma gelen, gelmeyen konuları detaylı bir şekilde aktarmanızı umuyor herkese keyifli forumlar diliyorum.

:barış: :yanındakinegülme:

Orta ve üst seviye balığıdır. Ben olsam tercih etmem çünkü tam bir avcıdır başka tür ufak türler bakamazsınız çünkü ağzına sığan her şeyi yerler. 100 x 70 x 50 bir tank uygundur.

Ufak balık olan tanklarda olabilir ama bu seferde canlı mutlaka kuru yem almaya alışmış olmalı.

Mesela bu tankta dikkat edin başka hiç bir tür yok.

Orta ve üst seviye balığıdır. Ben olsam tercih etmem çünkü tam bir avcıdır başka tür ufak türler bakamazsınız çünkü ağzına sığan her şeyi yerler. 100 x 70 x 50 bir tank uygundur.

Ufak balık olan tanklarda olabilir ama bu seferde canlı mutlaka kuru yem almaya alışmış olmalı.

Mesela bu tankta dikkat edin başka hiç bir tür yok.

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim, tek bakılması gerektiğini biliyorum aslında bu videoda ki gibi bir tankta iki tane aslan balığı bakılabilseydi çok şahane olurdu izlemeye doyulmazdı :popcorn:.

Tankın içine nasıl bir sistem kurulmalı ? mercan, anemon (Deniz akvaryumundan pek anlamıyorum malesef ), filtre , motor  vs vs... birde bu akvaryumların bakımı nasıl oluyor? temizliği, tuzlu su, vs vs...

Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için teşşekür ederim...

www.resifpazari.com 'un sahibi olmama rağmen aklı olan tuzlu suya bulaşmaz diyorum  :laugh: ;(

Çünkü tuzlu su hobisine 2011 gibi giriş yaptım 10bin tl para harcadım akvaryuma belki fazla satarken 1500'e zor giti :oha:

En mantıklı 2 seçenek var tuzlu su hobisi için;

1- nano akvaryum olmalı  50 x 50 x 50 yada bir tık üstü

2- sadece balık akvaryumu olmalı marine yani.

Mercana girerseniz sonu yok bu işin çok başınız ağrır.

Ahahahaha ne yalan söyleyeyim gözü korkmadı değil açıkcası, aslında çok bir akvaryum merakım yok, küçüklüğümden beri sadece bu türü beslemek istediğim için kıyısından köşesinden bulaşmak istiyorum yoksa esas ilgim sürüngenler :D.

Şöyle bir düşüncem var: başlangıç olarak ufak bir clownfish akvaryumu yapayım, sadece tek bir tane clownfish olsun. İyice öğrenip çözdükten sonra işi, aslanbalığına geçeyim diyorum yavaş yavaş, sindire sindire.

Şöyle bir düşüncem var: başlangıç olarak ufak bir clownfish akvaryumu yapayım, sadece tek bir tane clownfish olsun. İyice öğrenip çözdükten sonra işi, aslanbalığına geçeyim diyorum yavaş yavaş, sindire sindire.

Mantıklı ve çok zevkli bir başlangıç olur  :h.g: Palyaçolar, japonlardan bile dayanıklı.