Jump to content
athnkzlt

Hobiye Başlangıç Için

Önerilen İletiler

Merhabalar bir süredir tarantula hobisine merak saldım. İstanbulda yaşıyorum başlangıç için Smithi nin en iyi seçim olacağını söylediler öncelikle ilk sorum sling mi yoksa adult mu almam daha mantıklı olur ve nereden temin edebilirim İstanbul Kartal'da yaşıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Merhabalar. İlk tarantulanız olacaksa kesinlikle sling almanızı öneriyorum. Adult bir tarantula sizi zorlayabilir. Gerekli bakım bilgilerini edindiğinizi varsayıyorum. Smithi başlangıç türü için uygundur fakat sizi hobiden de soğutabilir. Yem konusunda biraz nazlı ve hızlı büyüme konusunda ne yazık ki tatmin edici değil. Yavaş büyüyen bir tür. Sling tarantula alacağınız için belli başlı bir iki tür dışında her türü besleyebileceğinizi düşünüyorum. Fakat yer türü almanızda fayda var. İştahlı ve hızlı büyüyen bir tür seçin.

Önerebileceğim türler:
-Nhandu chromatus
-Acanthoscurria geniculata
-Lasiodora parahybana

Hepsi yer türü, iştahlı ve hızlı büyür. L1-L2 büyüklüğünde istediğiniz türden bir tanesini seçip gönül rahatlığı ile besleyebilirsiniz.

İyi günler.

tarihinde Durotan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme için çok teşekkürler sling bir tarantula alacağım fakat nereden temin edeceğim pet shop tarzı yerlerde satılmıyor bulmak bu kadar zor mu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Hayır bu site üzerinden ve facebook grupları üzerinden satan arkadaşlar var. Kargo yönünden de bir sıkıntı yaşamazsınız. Örnek olarak forum üzerinden ilan açan bir arakadaşın linkini ekliyorum.

tarihinde Durotan tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hocam öncelikle brachyphelma smithi yi aklından çıkar. Bu artık klasik yeni başlayanlara söylenilen tür ama zevk alamazsın canlı yemi attığında tepkisi çok uzun sürüyor saldırdığını göremeyebilirsin bile. ayriyetten sling boy hiç alma helede bu tür için söylüyorum tecrübeliyim 2 tane aldım 10 ay boyunca sadece 1 kere kabuk attı bir tanesi büyümesi de çok uzun sürüyor hobiden bıkarsın haberin olsun. ha eline alman için nem ve yem kolaylığı açısından tercih edilebilir bir tür 3 ay yem verme yine yaşar fazla hareket etmez ortamdaki nem e ayak uydurabiliyor 3 aşağı 5 yukarı eline de alabilirsin saldırgan değil ısırsa bile fazla etkisi yok ve biraz yavaş hareket ediyor. Tekrar söylüyorum (SLİNG ALMA HELEDE SLİNG B.SMİTHİ ASLA) juve veya adult boy alırsan alabilirisin ama o da seni korkutabilir boyutundan dolayı.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler hocam, acanthoscurria geniculata görünüş bakımından çok hoşuma gitti, sling boy almam sanırım daha yararıma olur en azından büyüdüğünü sürekli görürsem birden adult görmüş gibi olmam, psikolojik biraz yani. Çok korkacağımı düşünmüyorum fakat alışmak zor olur gibime geliyor.

coksene, 47 dakika önce yazdı:

hocam öncelikle brachyphelma smithi yi aklından çıkar. Bu artık klasik yeni başlayanlara söylenilen tür ama zevk alamazsın canlı yemi attığında tepkisi çok uzun sürüyor saldırdığını göremeyebilirsin bile. ayriyetten sling boy hiç alma helede bu tür için söylüyorum tecrübeliyim 2 tane aldım 10 ay boyunca sadece 1 kere kabuk attı bir tanesi büyümesi de çok uzun sürüyor hobiden bıkarsın haberin olsun. ha eline alman için nem ve yem kolaylığı açısından tercih edilebilir bir tür 3 ay yem verme yine yaşar fazla hareket etmez ortamdaki nem e ayak uydurabiliyor 3 aşağı 5 yukarı eline de alabilirsin saldırgan değil ısırsa bile fazla etkisi yok ve biraz yavaş hareket ediyor. Tekrar söylüyorum (SLİNG ALMA HELEDE SLİNG B.SMİTHİ ASLA) juve veya adult boy alırsan alabilirisin ama o da seni korkutabilir boyutundan dolayı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
athnkzlt, 4 saat önce yazdı:

öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler hocam, acanthoscurria geniculata görünüş bakımından çok hoşuma gitti, sling boy almam sanırım daha yararıma olur en azından büyüdüğünü sürekli görürsem birden adult görmüş gibi olmam, psikolojik biraz yani. Çok korkacağımı düşünmüyorum fakat alışmak zor olur gibime geliyor.

Geniculata ben de besliyorum. L2 boyutunda sling aldım bir kabuk değiştirdi şimdi ikinciyi değiştirmeye hazırlanıyor bana geleli 1 ayı yeni geçti ama 2 kabuk atmış olacak. Öneririm güzel türdür.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Durotan, 21 saat önce yazdı:

Geniculata ben de besliyorum. L2 boyutunda sling aldım bir kabuk değiştirdi şimdi ikinciyi değiştirmeye hazırlanıyor bana geleli 1 ayı yeni geçti ama 2 kabuk atmış olacak. Öneririm güzel türdür.

ne kadara aldınız hocam ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
athnkzlt, 12 saat önce yazdı:

ne kadara aldınız hocam ?

50 liraya almıştım Ağustos başı gibi.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.