Jump to content
leoleo

Kraliçe Midir?

Önerilen İletiler

merhaba.Kraliçe midir cinsi nedir yuvanın yakınından buldum bi tane de kanatlı buuldum ancak yuva kenarında bulduğum için saldım

bulunma yeri:İzmir/Ödemiş

tarih:11.4.2020

not: componotusa benzettim

notun notu:mite var mı? ayrıca çok net çekemdeim sürekli kaçma girişiminde bulunu şimdiden teşekkürler.

3e68142f-74e9-4cc2-90ed-0835a04c3ca2.jpg

3a4e1cc9-5d80-4a6b-bff4-960d3d87fc18.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mr. Gold, 2 dakika önce yazdı:

bir şey belli değil ki :D

net olmamış telefonun şarzı bitti birazdan yüklerim.kraliçe olup olmadığı anlaşılabilir belki türü anlaşılmasa bile

tarihinde leoleo tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 3 dakika önce yazdı:

Nereden buldunuz? Lütfen sokağa çıkmayın. 

Daha net bir fotoğraf çekebilirseniz yardımcı olalım. 

sokağa çıkmıyorum zatençöp atmaya giderken kaldırımdaki yuvaların arasında buldum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, leoleo said:

sokağa çıkmıyorum zatençöp atmaya giderken kaldırımdaki yuvaların arasında buldum

Çöp atmaya gitmek, sokağa çıkmak demek değil mi? O zaman enfekte olunmuyor mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mite var mıdır?ayrıca geldiğinde kaçma girişimlerinde bulundu baya hareketliydi şimdi kendi haline bıraktım hiç kıpırdamıyor ama canlı.Normal mi?

ee88265a-c3e3-4132-8968-87130669491a.jpg

c39b1e52-1ef5-4768-81ed-43a8ca47e204.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 1 dakika önce yazdı:

çöpünü ne yapıcak adam yada ekmeğini yiyecek ihtiyacını vs ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 1 dakika önce yazdı:

evde mi biriktiriyim çöplerimi?

ayrıca market ve çöp dışında evden dışarı çıkmıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Just now, Mr. Gold said:

çöpünü ne yapıcak adam yada ekmeğini yiyecek ihtiyacını vs ?

Arkadaşlar, sokağa çıkma yasağını mucbir sebepler dışında delmemelisiniz. 

Çöp, ekmek ve su ihtiyacı zorluğu sebebiyle zaten sokağa çıkma yasağı zor bir durum. 

Bunu aileleriniz daha iyi bilir darbe dönemlerinden. 

Yapmayın, bunları siz söylemeyin bari. Çöp atmaya, yemek yemeye dışarı çıkabilirsiniz diye bir istisna duydunuz mu hiç sokağa çıkma yasaklarında? 

Bu zihniyetten dolayı yayılıyor hastalıklar. 

Çöpünüz ve ekmeğiniz için önlem almanız gerekiyor bir şekilde. Battal boy torbalarda biriktirmek, ağzını herhangi bir yolla mühürlemek gibi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, leoleo said:

evde mi biriktiriyim çöplerimi?

ayrıca market ve çöp dışında evden dışarı çıkmıyorum

Evet, evde biriktireceksin çöplerini iki gün, ya da gerektiği kadar. Kendine, ailene, hanende yaşayanlara hastalığı bulaştırmak mı daha iyi yani?

Çin'deki uygulamaları açıp bir bak, ne hallerde yaşadı insanlar günler boyu, sırf hastalığı yaymamak için. 

Virüs değil, cehalet öldürüyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 8 dakika önce yazdı:

Çöp, ekmek ve su ihtiyacı zorluğu sebebiyle zaten sokağa çıkma yasağı zor bir durum. 

Yapmayın, bunları siz söylemeyin bari. Çöp atmaya, yemek yemeye dışarı çıkabilirsiniz diye bir istisna duydunuz mu hiç sokağa çıkma yasaklarında? 

Çöpünüz ve ekmeğiniz için önlem almanız gerekiyor bir şekilde. Battal boy torbalarda biriktirmek, ağzını herhangi bir yolla mühürlemek gibi. 

sokağa çıkma yasağına zaten bilinçli insanlar dışarıya çıkmayarak uyuyorlar. 

"Çöp atmaya, yemek yemeye dışarı çıkabilirsiniz diye bir istisna duydunuz mu hiç sokağa çıkma yasaklarında? " diye bir ifade kullanmışsınız peki o zaman neden fırınlar açık, madem istisna yok? insanlar ekmek ihtiyaçlarını karşılasınlar diye açık olduğunu düşünüyorum. yani ekmek ihtiyacı için sokağa çıkabiliriz demek oluyor buda e çıkmışken çöpü de atıyor geçerken ekmeğini alıp evine dönüyor zaten bu söylediğim olay toplam 5-6 dakikalık olay  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 16 dakika önce yazdı:

Evet, evde biriktireceksin çöplerini iki gün, ya da gerektiği kadar. Kendine, ailene, hanende yaşayanlara hastalığı bulaştırmak mı daha iyi yani?

Çin'deki uygulamaları açıp bir bak, ne hallerde yaşadı insanlar günler boyu, sırf hastalığı yaymamak için. 

Virüs değil, cehalet öldürüyor.

seamansoul, 18 dakika önce yazdı:

çöp poşeti sonuna kadar dolmuştu ve atmam gerekiyordu aynı zamanda yaadığım yer merkezi değil giriş çıkış çok fazla olmuyor önlemlerimi sıkıca alıyorum çöp atarken önümde gördüğümü eime almıyorum.ve son olarak ne yapıp yapmıcağımı biliyorum size sorduğum sorunun yanıtını istedim sadece covid-19a karşı önlemleri sormadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Just now, leoleo said:

çöp poşeti sonuna kadar dolmuştu ve atmam gerekiyordu aynı zamanda yaadığım yer merkezi değil giriş çıkış çok fazla olmuyor önlemlerimi sıkıca alıyorum çöp atarken önümde gördüğümü eime almıyorum.ve son olarak ne yapıp yapmıcağımı biliyorum size sorduğum sorunun yanıtını istedim sadece covid-192a karşı önlemleri sormadım.

Senin sorup sorman önemli değil; senin almadığın bu önlemler, beni de, bu forumdaki diğer insanları da, komşunu da, aileni de ilgilendiriyor. 

Konu, derslerindeki başarın gibi kişisel bir şey olsaydı (ki aslında o da bizleri etkiliyor ama birinci dereceden değil, bu anlaşılmıyorsa o hiç anlaşılmaz), inan sana kraliçe karıncan hakkında bilgini verir, çekilirdim, umurumda olmazdı. O senin hayatın. Kraliçe karınca besle ama, derslerini aksatma demezdim. Bu farklı bir durum. 

Ne yapıp yapmayacağını bilsen, yaptığın yanlışa rağmen bir de burada ısrarla bu durumu savunmazdın.

Polis, bugün bulunduğum mahallede insanları uyarıp, ceza keserken, o insanlar da senin gibi bahanelerle kendilerini savunmaya çalışıyorlardı. 

Kendin ve bizler için lütfen en azından bugün ve yarın (20 yaşından küçüksen sonraki günlerde de) tekrar edeyim LÜTFEN evde kal. 

Kraliçe karıncan da hayırlı olsun, fotodan anlaşılmıyor ama gördüğüm kadarıyla mite yok. 

Olsa zaten hemen farkedersin, hareketli oluyorlar. 

İçine sinmezse, video çekip gönder, daha iyi yorum yapabiliriz o şekilde. 

Tür konusuna gelirsek, çok net görülmüyor önemli detaylar ama bana Messor b. gibi geldi, hem görüntüsü hem de mevsimden dolayı. 

Görüşmek üzere.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Mr. Gold said:

sokağa çıkma yasağına zaten bilinçli insanlar dışarıya çıkmayarak uyuyorlar. 

"Çöp atmaya, yemek yemeye dışarı çıkabilirsiniz diye bir istisna duydunuz mu hiç sokağa çıkma yasaklarında? " diye bir ifade kullanmışsınız peki o zaman neden fırınlar açık, madem istisna yok? insanlar ekmek ihtiyaçlarını karşılasınlar diye açık olduğunu düşünüyorum. yani ekmek ihtiyacı için sokağa çıkabiliriz demek oluyor buda e çıkmışken çöpü de atıyor geçerken ekmeğini alıp evine dönüyor zaten bu söylediğim olay toplam 5-6 dakikalık olay  

Yanlış anladığın bir kaç konu var. 

İstisnaya giren insanlar (senin için genelgeninbir kısmını aşağıda paylaşıyorum) mevcuttur sokağa çıkma yasaklarında. seamansoul ve Mr.Gold ekmek alsın, geçerken de çöpünü atsın diye açık değildir bazı iş yerleri (onun da listesini atıyorum, bu vesileyle bilmeyenler de öğrenmiş olur). O istisna insanlar evinden çıktığında alış veriş yapsın, bu iş yerleri pazartesi günü bitecek olan sokağa çıkma yasağında ürün ve hizmet yetiştirmeye devam edebilsin diye açıktır. 

"sokağa çıkma yasağına zaten bilinçli insanlar dışarıya çıkmayarak uyuyorlar." demen de maalesef ayrı bir trajedi. 

Bilinçli insanlar, dışarı ekmek almaya çıkmayı akıl edemeyen enayiler mi o zaman? 

Bilmemek ve bilmek iyi şeylerdir, az bilmek ise felaket. 

2- AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

a) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,
b) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,
c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,
d) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)
e) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,
f) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)
g) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri,
h) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri,

3- İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN VATANDAŞLAR

a- Bu genelgenin (2) numaralı başlığında yer alan “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,
b- TBMM çalışanları,
c- Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,
d- Acil çağrı merkezler çalışanları,
e- Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
f- Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar,
g- Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar,
h- Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar,
i- Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları,
j- PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları,
k- Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan
l- Bozulma riski bulunan tarım ve hayvancılık ürünlerinin hasatında çalışacaklar,
m- Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar,
n- Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar,
Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşların evlerinde kalması esastır.
Daha önceki Genelgeler kapsamında düzenlenmiş olan (sağlık ve cenaze için verilen hariç) seyahat izin belgeleri (yola çıkmış olanlar hariç) Pazartesi günü geçerli olacaktır.

Görüşmek üzere.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 16 dakika önce yazdı:

Senin sorup sorman önemli değil; senin almadığın bu önlemler, beni de, bu forumdaki diğer insanları da, komşunu da, aileni de ilgilendiriyor. 

Konu, derslerindeki başarın gibi kişisel bir şey olsaydı (ki aslında o da bizleri etkiliyor ama birinci dereceden değil, bu anlaşılmıyorsa o hiç anlaşılmaz), inan sana kraliçe karıncan hakkında bilgini verir, çekilirdim, umurumda olmazdı. O senin hayatın. Kraliçe karınca besle ama, derslerini aksatma demezdim. Bu farklı bir durum. 

Ne yapıp yapmayacağını bilsen, yaptığın yanlışa rağmen bir de burada ısrarla bu durumu savunmazdın.

Polis, bugün bulunduğum mahallede insanları uyarıp, ceza keserken, o insanlar da senin gibi bahanelerle kendilerini savunmaya çalışıyorlardı. 

Kendin ve bizler için lütfen en azından bugün ve yarın (20 yaşından küçüksen sonraki günlerde de) tekrar edeyim LÜTFEN evde kal. 

Kraliçe karıncan da hayırlı olsun, fotodan anlaşılmıyor ama gördüğüm kadarıyla mite yok. 

Olsa zaten hemen farkedersin, hareketli oluyorlar. 

İçine sinmezse, video çekip gönder, daha iyi yorum yapabiliriz o şekilde. 

Tür konusuna gelirsek, çok net görülmüyor önemli detaylar ama bana Messor b. gibi geldi, hem görüntüsü hem de mevsimden dolayı. 

Görüşmek üzere.

teşekkür ederim başta sert çıkmadan yorum yapsaydınız daha faydalı olurdu.küstahlık yaptıysam özür dilerim.ister inanın ister inanmayın önlemlerin hepsini alıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mevsimden dolayı componotus için daha uygun değil mi? daha yanlış okumuş olabilirim grafiği messorlar daha çok kış aylarında görülüyor (yeşil yerlere bakarak okunuyor değil mi?) 

karınca.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 2 dakika önce yazdı:

Naçizane tecrübelerime göre bu takvim bize pek uymuyor. Diğer arkadaşların da fikrini alalım. 

Kraliçemiz olsun, bizim olsun ;)

aynı zamanda çok fazla kıpırdamıyor neden olabilir?normal bişey mi adaptasyon süreci gibi bişey mi?ve son olarak abdomeninin altında kırmızı lekeler var mite değil o yüzden companatusa benzettim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu takvimdeki yeşil alanlar, o türün çiftleşme uçuşu ihtimalini gösteriyor, evet. Yeşil kısım yarıya kadar gösterilmişse, o ayın yarısında uçuş öngörülüyor demek oluyor.

Kraliçenin ilk gün hareketsiz olması normaldir genellikle. Uçtu, çiftleşti ve yeni bir ortama girdi. En az bir hafta hiç bakmamanı öneririm, zor, biliyorum. 

Kırmızı noktaları göremedim ben fotoda, varsa doğrudur, olabilir. Dediğim gibi, şu aşamada çok da önemli değil; her iki cins de fully claustral.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 56 dakika önce yazdı:

Yanlış anladığın bir kaç konu var. 

İstisnaya giren insanlar (senin için genelgeninbir kısmını aşağıda paylaşıyorum) mevcuttur sokağa çıkma yasaklarında. seamansoul ve Mr.Gold ekmek alsın, geçerken de çöpünü atsın diye açık değildir bazı iş yerleri (onun da listesini atıyorum, bu vesileyle bilmeyenler de öğrenmiş olur). O istisna insanlar evinden çıktığında alış veriş yapsın, bu iş yerleri pazartesi günü bitecek olan sokağa çıkma yasağında ürün ve hizmet yetiştirmeye devam edebilsin diye açıktır. 

"sokağa çıkma yasağına zaten bilinçli insanlar dışarıya çıkmayarak uyuyorlar." demen de maalesef ayrı bir trajedi. 

Bilinçli insanlar, dışarı ekmek almaya çıkmayı akıl edemeyen enayiler mi o zaman? 

Bilmemek ve bilmek iyi şeylerdir, az bilmek ise felaket. 

2- AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

a) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,
b) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,
c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,
d) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)
e) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,
f) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)
g) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri,
h) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri,

3- İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN VATANDAŞLAR

a- Bu genelgenin (2) numaralı başlığında yer alan “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,
b- TBMM çalışanları,
c- Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,
d- Acil çağrı merkezler çalışanları,
e- Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
f- Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar,
g- Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar,
h- Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar,
i- Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları,
j- PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları,
k- Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan
l- Bozulma riski bulunan tarım ve hayvancılık ürünlerinin hasatında çalışacaklar,
m- Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar,
n- Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar,
Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşların evlerinde kalması esastır.
Daha önceki Genelgeler kapsamında düzenlenmiş olan (sağlık ve cenaze için verilen hariç) seyahat izin belgeleri (yola çıkmış olanlar hariç) Pazartesi günü geçerli olacaktır.

Görüşmek üzere.

doğru pazartesi bayat ekmek satılacak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
seamansoul, 15 dakika önce yazdı:

Bütün bunlardan bunu çıkaracak kadar vahimse durum, sen çık kardeşim, dolaş mahallelerde. Bu işi doğal seleksiyona bırakıyorum, benden bu kadar.

Söylediğiniz şeyin yanlış olduğunu söyledim uzatmaya gerek yok sitenin editörlüğüne devam ediniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de senin söylediğin şeyin yanlış olduğunu söylüyorum. Yayınlanan genelgenin de ilgili bölümünü paylaşıyorum. Hiç bir somut kanıt göstermeden, sokağa çıkma yasağının delinebileceğini savunmuyorum.  Editörlüğe devam edip etmeyeceğim de senin karar vereceğin bir şey değil. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.