Jump to content
Alperentpt

Leopard Gecko Dışkı Problemi

Recommended Posts

Herkese merhabalar yaklaşık 2 yıldır beslediğim leopard geckomu yeni terraryumuna aldıktan sonra sürekli farklı farklı yerlere dışkı yapmaya başladı önceki yuvasında hiçbir zaman böyle bir problem yaşamadım yuvasının fotoğrafını da yükledim bu durumu daha önce yaşayan veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim herkese iyi forumlar 

20200702_172628.jpg

yerine alışmasını bekleyin ve dışkılarını o yaptıkça siz ayni yere topların dışkıları aynı yere yapmaya başlayacaktır

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By geckomari
      Arkadaşlar uzun süredir bende olan geckolarımın cinsiyetlerinden emin olamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• By Yiğit Alp Çalışkan
      Herkese iyi hobiler. Üretici bir tanıdığımdan aldığım iki yavru geckomdan birisi hiç yem yemiyor. İkiside aynı ebeveynden yavrulardır. Ben onları dört haftalıkken aldım ve alalı 3 hafta oldu ikiside aynı teraryumda ve teraryum ikisi içinde yeterince geniş içeride 3 tane saklanma alanı su ve d3 kalsiyumlu yem kabı, ısıtıcı ped var sıcaklık gündüzleri 30 geceleri 28 civarı oluyor soğuk ve sıcak alan var. Teraryumda tahminimce bir sorun yok yani ama bir gecko sağlıklı büyüdüğü ve gayet yediği halde bir tanesi hiç yemiyor. Not: kırmızı ışığın zararlı olduğunu öğrendikten sonra çıkardım teraryumdan.

küçük olan sadece cırcır böceği yiyor (dubia,un kurdu ve çekirge de denedim) 
      1 hafta öncesinde bir gün beni şaşırtıp 3 cırcır birden yediği halde 1 haftadır hiç yemekle ilgilenmiyor bugün bir cırcır böceği avladı ama avlanırken ağzını tam açmıyor böceğin bir kısmı ağzına giriyor ve geveleyip tükürüyor. Kuyruğu iyice küçüldü kolları bacakları deri kemik kaldı.. geckoyu elime alıp sakinleştirip (ele alışık) yem yedirmeye çalıştım un kurdunun kafasını koparıp onun kokusuyla dikkatini çekmeye çalıştım nafile.. ancak ağzını açıp zorla içine bir şey koyunca yutuyor onun dışında kendisi yemiyor (sağlıklı bir yöntem olmadığını biliyorum) 3-4 gün kardeşiyle ayırmayı denedim ama ikiside daha çok strese girdi sudan yemden kesildiler hatta saklanma alanlarına bile girmiyorlardı bende tekrar bir araya getirmeye karar verdim. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımlarınızı acilen bekliyorum. Teşekkürler

• By alaca017
      Arkadaşlar elimde satılık multivitamin var. Çok çok az kullanıldı. Canlılarımı kaybettiğim için satıyorum. Multivitaminin fiyatını aşağı yukarı biliyorsunuzdur. Görsel sizi yanıltmasın. Daha detaylı bir şekilde bilgi almak için lütfen bana ulaşın.

Fiyat: 30TL (Fiyata aldanmayın sadece elimden çıkmasını istiyorum çünkü her geçen gün elimde çürüyor)
      Skt:07/2021

Tel:05455949569
      Ins:enes.yuceer17
      Face:fb.com/enes.yuceer14

• By RW07
      Mandarine tangerine
      line breed morphudur. Mandarini ilk üreten gecko genetics tir. Özellikleri canlı turuncu renkler ve alt gövdeye kadar kaymasıdır.
      Tug line ile karıştırılmamalıdır. Rainwaterdan gelmesi ile daha koyu renkler ve paralel desenler elde edilir
      Fotoğraftaki canlı madarin tangerine rainwater dır.

Green tangerine
      Ultimate Geckonun Electric tangerine projesinden çıkan line bred morphtur.
      Emerine, rainbow stripe ve electric tangerinlerin seçilimli çiftleşmesinden üretilir.
      Tangerine özellikleri taşımasıyla beraber yeşil renkleriyle kendini belli eder genellikle sırta dikey yeşil renkler olur. Tangerine lerin en özellerinden biridir.

Wy red stripe tangerine
      Turuncu vücut siyah noktalar ile bilinir. Albino ile combolanabilir. Tangerine leri yukarda açıklamıştım

RADAR
      Radar Leopar Gecko ları oldukça nadir görülen ve Bell Albino ile Eclipse traitlerinin çaprazlanması sonucu elde edilen bir morftur. Radar geckoların en doğru olanları mutlak kırmızı göze sahip olanlardır.
      fotoğraftaki canlı sunglow radar dır.

Diablo blanco
      2006 yılında bulunmuştur billizard ve raptor combosudur. Vucut beyaz ve gözler kırmızıdır. Macksnow ve banana diablo blanco varyeteleri vardır. Banana diablo da sarı lekeler bulunur.

Reverse stripe typhoon.
      Rainwater albino + eclipse+paternless genlerinin birleşmesinden oluşur. Vücut sarı gözler kırmızı, koyu kırmızı veya snake eye olabilir. Stripe ise line breed üretimden gelmektedir.

Tug sunglow.
      Tug line ile sunglowun birleşimidir. Sunglow= super hypo tangerine carrot tail + albino birleşmidir. Vücut sarı veya turuncu olabilir. Kuyruk turuncudur genelde.

Raptor
      (Red eye Albino Paternless Tremper ORange)
      Tremper varyetesidir. Gözler kırmızı tonlarıdır. Bazen snake eye olabilir. Vücut geneli lekesiz az lekeli veya ct olabilir. Üreticilerin favori morphlarındandır ve bir çok combo ile top morphlar alınabilir.
      Db, dreamsickle, nova gibi top canlılar raptordan üretilir.

• By YusufDemirbaş11
      Merhabalar ben leopard gecko alacağım ama sormam gereken bazı sorular bulunuyor.Mesela bir leopard gecko aldığımda erkek mi almam lazım dişimi veya illa 1 den fazlamı almak lazım besleme olarak d3lü kalsiyumlu un kurdu kullansam sadece olurmu mesela bana anlatırsanız  sevinirim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.