Jump to content
mst enes

Protein Ve Şekerli Su Takviyesi

Önerilen İletiler

Merhaba. Yakın zamanda kraliçemin işçileri çıktı.Lasius türü olduğu için şekerli su takviyesinin önemli olduğunu biliyorum.Ama hangi aralıklarla yapsam daha sağlıklı olur karıncalar için? 

Bir de protein kaynağı konusu var. Suanlik çok bir karıncam olmadığı için un kurdu vs. almak istemedim, çünkü biliyorsunuz toplu gönderiyorlar. Ben daha belki 1 tanesini bitirinceye kadar belki de kanatlanicaklar. Bahçeden de protein kaynağı bulma imkanım var mı? Varsa neler olabilir? Şimdiden teşekkürler ^^

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Protein ve şekerli su takviyesi 2 3 günde bir yapabilirsiniz, yaz ayında olduğumuz için sinek, çekirge    yakalayıp verebilirsiniz her böceği vermeyin kabul etmeyebilirler, daha sonraki süreçte ise yumurtayı haşlayıp beyazını verebilirsiniz salam da olabilir sonuçta protein, Lasius lar ayrıca hasatçı özellikte taşır ceviz , fındık badem gibi yemiş takviyesi de yapabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Elebtte dışarıdan protein kaynağı bulma şansın var @mami abinin de dediği gibi sinek, çekirge vs verebilirsin ama onları vermen her zaman parazit veya ilaç konusundan dolayı risk taşıyacaktır bunu unutma kraliçeyi ve tüm koloniyi öldürebilirsin. Onun yerine salam sosis yumurta verebilirsin ama canlı yem koloni büyüdükçe gerekli olacaktır. Un kurdu alabilirsin bi zararı olmaz çok fazla, yüzlerce almana gerek yok bir süre yetecek kadar alsan yeter elindekiler bittiği zaman tekrar makul miktarda sipariş edebilirsin. Eğer üremelerini istemiyosan kurtları buz dolabında muhafaza edebilirsin ölmezler ama ölü gibi olurlar

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben hiç tohum denemedim yemiş verdim baya sevdiler , sonra şekerli meyve verdim onu da baya sevdiler özellikle karpuz ve kiraz hatta kiraz ve çilek reçelini denedim kiraz reçelini bitirdiler ama çilek reçeline dokunmadılar. Karınca hobisinde deneme yapmak zorundasın belki başka bir lasius kolonisi çilek reçelini sever kirazı sevmez kim bilebilir önemli olan deneyip görerek tecrübe etmek 😉

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir süre arkadaşımın kolonisine bakmıştım. Bendr hiç tohum denemedim ama ceviz, fındık,  badem filan çok sevdiler. Onun haricinde bahçedeki kolonilerden görüp peynir vermeyi denemiştim onu da çok sevdiler. Genelde ne bulursa yiyebilen türlerden lasiuslar ama her türde olduğu gibi bunlarda yem kosunda seçici olabiliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.