Jump to content

Bino007

Moderators
 • Content count

  381
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Bino007 last won the day on May 12

Bino007 had the most liked content!

Community Reputation

181 Excellent

Recent Profile Visitors

1,611 profile views
 1. Bino007

  Hobiye Yeni Başlıyorum Okur Musun?

  Birde @atakankvk uzunca yazı yazmış dediklerinde haklı en doğrusu onlar umarım yazısını sonuna kadar okumuşsundur meyvesineği ve böcek tozu oluyormuş diyerek cevap verilecek bir yazı değil ayrıntılı olarak en uygun olan şeyleri yazmış, teşekkür ediyorum kendisine 🙂 ancak dediğim gibi ben meyve sineği kullandım başka bildiğim kullanan kişilerde var kendimde tecrube ettim sorun yaşamadım eğer evde böcek bulundurma şansın yoksa dediğim yöntemle yakalayabilirsin, doğadan farklı böcek yakalayıp yedirmeyi kesinlikle deneme zararı olacaktır.
 2. Bino007

  Hobiye Yeni Başlıyorum Okur Musun?

  Evde böcek besleme şansın olmadığı için söyledim özellikle meyve sineğini kendi kolonilerimde denedim uzun süre sorun yaşamadım sonuçta doğadan alınan bir kraliçe meyve sineğiyle beslemende bir sakınca yok ama doğadan başka böcekler yakalayıp yedirmeyi deneme zararı olacaktır elbet. Meyve sineği verebilirsin, böcek tozunuda farklılık olması açısından söyledim tek çeşit beslememen için satın alıp arada sırada yedirebilirsin, tohum, şekerli su, ballı su, böcek, haşlanmış yumurta vb. besinlerle besleyebilirsin messorları . Son olarak eğer aileni evde böcek bulundurmaya ikna edebilirsen en uygunu tabiki o olacaktır.
 3. Bino007

  Hobiye Yeni Başlıyorum Okur Musun?

  Kullanabilirsin meyvesineği öncelikli önerim olur protein ihtiyaçlarını karşılar, böcek tozuda karşılar ama meyvesineğini biraz sersemletip verirsen böceği öldürüp yemeleri açısından tecrübe olur. Haşlanmış yumurta verebilirsin bazen, sorun olmaz.
 4. Bino007

  Hobiye Yeni Başlıyorum Okur Musun?

  Merhaba Efe hoşgeldin. Canlı yem için bir pet bardağa sirke doldurup içine peçeteleri büzüştürüp tepecikler yapıp bardağın ağzını jelatinle kapatıp jelatine delikler açarak balkona bırakabilirsin kısa sürede meyve sinekleri toplanacaktır onlarlada besleyebilirsin veya buda sorun olacaksa böcek tozu satın alabilirsin hafif suyla ıslatarak önlerine bırakabilirsin umarım yararı olur, pupaları yerine bırakarak en doğrusunu yapmışsın. İyi forumlar
 5. Bino007

  Sürüngen Pazarı

  Uyarı çok saçma olmuş, sürüngen satan veya besleyen sokaktaki kedilere mama veremiyor mu? veya kedi alıp besleyemiyor mu? Sanki herkes bu dediklerini yapıyorda egzotik hayvan besleyenler yapmıyormuş gibi algı oluşturulmuş.
 6. Bino007

  Bunun Ismi Ne

  Evet danaburnu bitki köklerini yer bu zamanlarda ortalıkta çok görünebilir çiftçilerin düşmanıdır kendisi 🙂
 7. Bino007

  Kraliçe Karıncam Doğum Yapmıyor

  Olmaz kullanabilirsin çok yakın koymadığın sürece problem yok sıcaklıktan dolayı içi nemlenebilir sadece ona dikkat etmen yeterli olur.
 8. Bino007

  Yem Yemiyor Ve Çok Küçük Kaldı.

  Öncelikle canlı kesin olatak 9-10 aylıksa 5.70 gram çok düşük ağırlık neredeyse yetişkinliğe ulaşmak üzere ve 3 aylık yavru ağırlığında, böcek tozu olarak ne kullanıyorsunuz ve mamayı ne kadar miktarda hazırlayıp içine böcek tozu ve kalsiyumu ne kadar ekliyorsunuz bilgi verebilirseniz ona göre yorum yapabilirim belki az geliyor olabilir. Son olarak tabiki canlı yem herzaman daha iyidir protein açısından ancak mamaya böcek tozu ile kalsiyum oranı iyi ekleniyorsa bu boyutta kalmasıda çok zor, crestedlar doğası gereği hareket eden şeylere ilgili oluyorlar hepsi diyemem ama benim çoğu crestedımda mevcut bu durum.
 9. Bino007

  Geckomun Omurgası Belli Oluyor

  Böcek tozu ve kalsiyum katıyormusunuz mamaya az yesede en azından protein ihtiyacını karşılar, durum daha kötüye giderse forcefeeding yapmanız gerekli ama şuan o kadarda kötü durmuyor belki toparlar siz kabında canlı yem bulundurun devamlı
 10. Bino007

  Crested Gecko Acil Yardım

  Akşam bir defalığına 4-5 damla içirin bırakmaz ise haber edersiniz çok gecikmiş ve parmaklarınızla hafif masaj yapın karın boşluğuna yumurtalara yani.
 11. Bino007

  Crested Gecko Acil Yardım

  En son ne zaman yumurtladı kaç gün oldu, ben kalsiyum eksikliğinden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum 3 dişi yan yana durduğu halde ve hepsini aynı şekilde beslememe rağmen sadece bu dişide böyle bir rahatsızlık oldu ve kalsiyum kesesi doluydu sizdede aynı durum söz konusu ama tabiki d3 kalsiyumlu beslemeye devam edin yumurta sıkışması varsa önce onu çözmek lazım canlı için çok zor bir durum crestedım acayip halsizdi çünkü. Kuyruk düşmesi strestende olabilir veya çiftleşme durumundada olabilir bu durumla alakalı değildir diye düşünüyorum.
 12. Bino007

  Geckomun Omurgası Belli Oluyor

  Canlınızın yaşını cinsiyetinide eklerseniz sabah fotoğrafını paylaştığınızda ona göre yorum yaparız. Geçmiş olsun
 13. Bino007

  Crested Gecko Acil Yardım

  Öncelikle canlının cinsiyeti nedir ve kaç yaşında, 3 -4 hafta öncesine kadar 2 yaşındaki dişi crested geckom 1 hafta içinde alt çenesi sarkık ve sırtında kambur şeklinde kemik çıkıntısı oldu kalsiyum keseleri dolu olduğu halde ve karnında yumurtaları vardı uzun süre yumurtaları atmayınca sıkışıklık olduğunu anladım ve masaj yaptım parmaklarımla öneri üzerine zeytin yağı içirdim 1 saat içinde baya iri şekilde yumurtaları bıraktı karnında oluşmaya başlamış yumurtalar sonra bir hafta boyunca kendim su içirdim ve mamayı elimle yedirdim ancak 1 haftanın sonunda canlı öldü geriye yumurtaları kaldı onların çıkmasını bekliyorum, kalsiyumu vücuduna geçiremediğini düşünüyorum veya yumurtalardan kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum veya kalıtsal bir durumda olabilir sizde kalsiyum kesesini tam çekebilirseniz ve canlının yandan ve farklı açılardan fotoğrafını atabilirseniz ona göre yorum yapabilirim. Geçmiş olsun
 14. Bino007

  Kraliçe Karıncam Doğum Yapmıyor

  Yumurtlaması için strese sokmamaya çalışın çok fazla rahatsız etmeyin kraliçeyi. evde modem varsa direk temas etmeyecek şekilde bir kutunun içine veya bir karton parçasının üstüne koyabilirsiniz modem sıcak olur.
 15. Bino007

  Merhaba

  Hoşgeldiniz crested güzel seçim umarım farklı sürüngenler beslemeyede fırsat bulursunuz. forumda gerekli çoğu bilgiyi bulabilirsiniz. İyi forumlar 🙂

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×