Jump to content

Bino007

Moderators
 • Content count

  577
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Bino007 last won the day on December 1 2022

Bino007 had the most liked content!

Community Reputation

423 Excellent

Recent Profile Visitors

3,890 profile views
 1. Bino007

  Benekli Semender Satışı Yapılıyor

  şimdi baktım bende kaldırmış ilanı benekli semender fiyatına 700tl yazmıştı @SALÇA
 2. Denk geldiğim bir ilan kahramanmaraşta olduğunu söylüyor benekli semender satıyor ne kadar çok kişi satışı bildirebilirse o kadar iyi olur böyle bir türün doğadan koparılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Linkten ualaşabilirsiniz cimer üzerindende başvuru yapabilirsiniz. https://link.dolap.com/urtYo
 3. Bino007

  Crested Gecko Çok Acil Yardım

  yavru crested geckolar günlük beslenmeli 2 günde bir besleme yapılmaz siz önünde bulundurum kendisi doyana kadar yer. Kuyruk kısmı ile ilgili bilgi verilmiş ancak canlı sağlıklı değil bu şekilde devam ederse canlının kurtulması zor.
 4. Bino007

  Ghana Tiger Snail

  Şuanlık üretim düşüncem yok ama öyle bir durumda haber ederim tabiki
 5. Bino007

  Sürüngen Hobisinin Son Durumu

  Birçok kişi hobiye gizlide olsa devam ediyordur ancak üretimlerin durması veya ticari amaç güdenlere geçmesi çok kötü, özellikle morph olaylarına bakmaksızın üretim yapıyorlar denildiği gibi hobide ileriye gitmektense geriye gitmeye başladık, birçok türü hakkıyla üreten kişi vardı ama artık üretiyor olsalar bile ne satışı yapılabiliyor nede diğer hobicilerle forumda paylaşılabiliyor insanlar artık çekiniyor bu konularda. Ülkemizde bu canlıları bulmak zaten zorken bide üretimlerin azalması kötü niyetli insanların eline geçmesi hiç iyi değil hem canlılara yazık, malzemelerini, besleme şekillerini söylemeden tembihlemeden satışlar yapılıyor canlıların çoğunun sonu ölümle sonuçlanıyor maalesef. Eski forumların olduğu zamanları hatırlıyorum da 2012-2014 yılları birçok ithalat yapan kişi ve sayamayacağım kadar farklı tür sürüngen besleyen ve üretimini yapan birçok kişi vardı ve şuandaki gibi saçma olaylarda çok az yaşanıyordu bunun en büyük sebebi hobiye ilgisi olanların kendi araştırmaları sonucu forum sitelerini bulmasıydı alakasız insanlar yoktu.
 6. Bino007

  Ghana Tiger Snail

  Uzun bir aradan sonra hobiyle alakalı beslediğim salyangozlarla ilgili konu açmak istedim. Uzun süredir sürüngen beslemiyorum hobiye ara vermiştim. En son beslediğim marginata ovumları üretmeyi başarmıştım ve 6 yavru almıştım ancak belli sebeplerden dolayı elden çıkarmak zorunda kalmıştım yaklaşık 2 sene sonra tekrar marginata ovum salyangozlarıma kavuşmak istesemde araştırmalarım sonucunda kimsenin tekrar üretemediğini ve en son besleyen kişiye sorduğumda ise üzücü bir şekilde öldüklerini söyledi. Yaşlarından dolayı öldüklerini düşünüyorum marginata ovumların ömürleri çok uzun değil. Yavruları verdiğim kişilerede sordum ancak onlarda yaşamıyormuş. Zor olsada bir şekilde türkiyeye marginata ovum getirip üretip ama çoğalmasını sağlayamadığım için üzülmüştüm ve araştırırken halen fulicaların sayısının çok fazla olması ve satışının devam etmesi beni şaşırtmıştı. Araştırmaya devam ederken en çok istediğim ghana tiger olan salyangoz türüne denk geldim ve zorda olsa bir şekilde almayı başardım, marginata ovumlar ile ilgili açtığım konuda beslediğim marginatalar yaklaşık olarak 400 gramdı ancak tigerlar boyut olarak yanlarına yaklaşamaz daha fazla büyüyeceklermi ilerleyen zamanda göreceğiz ancak besleme şekline ve besleme ortamına göre boyutlarının küçük kaldığını düşünüyorum yalnızca bir tanesi 300 gram üstünde ağırlığa sahip, ALbino ghana tiger, beslemeyi en çok istediğim türdü hobiye uzun süre ara verdikten sonra bu canlıları bulup beslemek baya zevkli oldu. (Fotoğraflar bana aittir.)
 7. Bino007

  Sürüngen Hobisinin Son Durumu

  Uzun bir aradan sonra herkese merhaba, hobi eskisi gibi değil bunun en büyük nedeninin sosyal medyada farklı platformlarda sürüngen hobisi ile ilgili videolarının yayılması çok fazla ilgisi alakası olmayan kişinin bu videoları izlemesi ve bu canlılara karşı hiçbir bilgiye sahip olmayan bu kişilerin bu canlıları doğadan toplama, yılanları kedi ile besleme, bu canlıları besleyen kişilere cani gözüyle bakılmasına yol açtığını düşünüyorum, saydığım bu sorunlardan dolayı hayvan severim diye gezinen ancak kedi ve köpek dışında hiçbir canlıyı sevemeyen kişilerin ve ticari olarak bu işi yapanların birbirini şikayet etmeleri ve canlılara el konulması ne yazık ki hobinin geri plana düşmesine sebep oldu, Sürüngen dostları gibi kaliteli ve bir o kadar bilgilendirici bir kanalı izlemek yerine bu canlılar hakkında yalan yanlış bilgi veren videoların izlenmesi gerçi her sektörde olduğu gibi ülkemizde daha çok alakasız içerikler izleniyor en büyük sorunumuzda bu. Zamanında fiyatlardan yakınan birçok kişi canlı bulamaz oldu ve fiyatlar daha da fazla arttı eğer ki bu işi hobi olarak değil de ticari olarak yapsaydım asıl şuan üretime devam etmem gerekirdi ama hiçbir zaman ben ve birçok kişi bu hobiyi bunun için yapmadı. Hobi eskisi gibi olur mu emin değilim ama son zamanlarda birbirini şikayet etme ve dolandırma olayları çok artmıştı bu sebeple forumumuzda canlı ilanı yayınlama yasaklandı, iyide olduğunu düşünüyorum, aramızda hobiye devam edenler illaki vardır. Yurtdışında çiftlik ortamlarında üretilen bu canlıların ülkemizde eziyet ediliyor gözüyle bakılması cidden üzücü yıllarca böyle olmadığı anlatıldı ancak bunu insanlarımıza aşılamak çok zor. Bu konulara gelinceye kadar keşke ülkemizde yaşayan yılanların birçoğunun zararsız ve zehirsiz olduğunu bilseler ve öldürülmelerine karşı gelseler... Herkese iyi hobiler.
 8. Bino007

  Özel Yapım Teraryumlar

  Maales pasif ikiside satılalı çok oldu.
 9. Bino007

  Muhabbet Kuşu Gagada Deforme

  Bu durumdan kaynaklı değil diye hatırlıyorum ama uzun bir süre sonra ölmüştü halsizlik vardı son zamanlarında.
 10. Bino007

  Liner Nickli Üyeden Canlı Siparişi Verenler

  Bende uzun süre önce mesaj attım dönüş alamadım kendisi hem suçlu hem güçlü ben baştan beridir birşey anlamadım zaten, nereye başvurulacaksa gerekeni bende yapacam artık mantıklı bir bahaneside kalmadı zaten. Herkese sesleniyorum boşa beklemeyin artık amacı bu şekilde oyalayip unutturmak bence. @Liner
 11. Yalnızca Ankara içi elden teslim. Özelden iletişime geçebilirsiniz. Toplu olarak satılacaktır. Dubia: 90 civarı yetişkin çok sayıda dişi mevcut, çok sayıdada yavru var Un kurdu: yanlarında küçük kutuda sayısını bilmiyorum karışık un kurdu verilecek. Toplu fiyat: 320TL
 12. Bino007

  Repashy 340G Crested

  Güncel
 13. Bino007

  Repashy 340G Crested

  Güncel
 14. Bino007

  Liner Nickli Üyeden Canlı Siparişi Verenler

  @Liner kendisi hakkında karalama çalışması yaptığımı falan düşünebilir ben buraya bana ve diğer moderatör arkadaşlara yazanların artık bize özellikle bana yazmaması için bir konu oluşturdum kendisinin gelip bir açıklamada bulunmasını bekledim sanırım bir açıklama yapılmayacak olayı benim ile büyütmeye çalışıyor ise şunu belirtmek istiyorum beni geçsin bana cevap vermesin umrumda değil (ben iademi istiyorum peşinide sonuna kadar bırakmam orası ayrı) zaten sorduğum soruların en boş kısmına cevap verdiği için kendisiyle pekte anlaşamıyoruz. Bana uzun süredir kinlendiğini düşünüyorum ayıp ettiğimi faln söylüyordu orasıda garip canlı alan benim haklı olan benim ona rağmen dahada neyin üste çıkması ben anlam veremedim beni kendisi tanımıyor orası kesin tanımadığınız insanlarada kinlenmenizi önermem ben genelde öyle yaparım. Dediğim gibi olay sadece ben değilim bu kadar insana gelin buraya yazın diyende ben değilim herkes bir açıklama bekliyor @arowana heco paranın hepsini yolladım diyor, @ayempikacu benim kendisiyle yüzyüze görüştüğümü kendisine söylediğini yazmış böyle birşeyi ben yeni öğreniyorum öyle birşey olmadı bilmediğim daha bunun gibi birçok olayda vardır illaki, konuyu açtımki ben aradan çekileyim kimsenin kefilide değilim kendisini kimseyede önermedim bana sorulmasından bıktım usandım artık, dediğim gibi bu kadar insana cevap verilmiyorsa ben burdada art niyet ararım umarım sonuç alınır. Düzgünce olayı büyütmeden konu açılmış herkes burdan cevap bekliyor insanca bir iş yapılıyor. benim diyeceklerim bunlar bir zahmet konuyu okusun ben dahil herkesin yazdıklarına tek tek cevap versin CANLI YAYINDA CANLILARI GÖSTERMESİNİ HER DEFASINDA SÖYLEDİM VEYA FARKLI ŞEKİLDE KANITLAMASINI SÖYLEDİM Kİ HERKESTE BİR GÜVEN OLUŞSUN KENDİSİ BUNU UMURSAMIYOR CEVAPTA VERMİYORSA GÜVENMEM KİMSEDE GÜVENMEZ. Ben iademi istiyorum sonuna kadarda uğraşırım ne yapılması gerekiyorsa yaparım kimse parayı çöpten bulmuyor repashy yollamış olabilir eğer onu bir güven verme şekli olarak görüyorsa ben verilen repashyleri satmak ile uğraşmak zorunda değilim param iade edilir malını iade ederim bu bir sonuç değildir eğer repashy verdim kafam rahat iadede etmesem hayvanda getirmesem diye düşünüyorsa böyle birşey olamaz, repashy almayanlar var paranın tamamını ödeyenler var. Herkesinde kendi sorunları var ÖZEL HAYAT TİCARETE SOKULMAZ. '1 ARALIK'TA CANLILAR KESİN GELECEK ABİM' DENİLİYORSA VE BU ZAMANA KADARDA BU KADAR İNSAN ERTELEMELERLE BİR UMUTLA BEKLİYORSA KENDİSİ HAKLI DEĞİLDİR OLAMAZDA.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×