Jump to content

ooBoo

Members
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ooBoo last won the day on May 27

ooBoo had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

560 profile views
 1. ooBoo

  Exoterra 45X45X30

  Temiz 2 ay kullanılmış yaklaşık 8 aydır boş duran teraryumumu satıyorum. İstanbul Bakırköyden elden teslim. (Metro durağına yakın) Ölçü: 45x45x30 cm Fiyat: 400 tldir. (Fotoğraf temsilidir. Bire bir aynıdır.)
 2. İyi günler, Hayırlı olsun yeni yavrunuz. Yumurtadan çıktıktan sonra ilk bi kaç gün yemek yememeleri normal. 4-5 günden sonra canlı yem yemeye başlayacaktır. Eğer takip eden günlerde yemezse bir hafta- 10 içinde mama takviyesi yapılabilir ama yeni doğan için mama önerilmiyor. Canlı yem yemesini beklemelisiniz 3 gün kısa bir süre ilk bir hafta yemeyebiliyorlar. Umarım kısa sürede yemeye başlayacaktır.
 3. Tatlı su kerevitleri veya karidesleri beslemeyi düşünürseniz, karidesevi ni internetten aratarak istediğiniz canlıya ve bilgiye ulaşabilirsiz.
 4. ooBoo

  Beyaz Çıkıntılar

  Dediğiniz iki nokta gibi simetrik çıkıntılar dişilerde de oluyor cinsiyet konusunda ayırt edici bir özellik değil. Fakat ne olduğunu bilmiyorum.
 5. ooBoo

  Büro Sakinleri

  Sayılar artmış Berk çok güzeller Bir ara ziyaretine gelirim.
 6. ooBoo

  Dubia Kolonimden Çıkan Böcek

  Buffalo kurdunun böcek haline benzettim ben, onların arasından karışmış olabilir.
 7. ooBoo

  Morio Kurdu Ve Gecko

  Morio yinede yavru bir gecko için güçlü bir yem diye düşünüyorum. İkiye bölmenizde fayda var. Eğer gece saatlerinde beslemeyi yaparsanız, yeni böldüğünüz zaman önüne bırakırsanız yiyebilir. Yemezse de canlı yaşamını yitirdiği için bir süre sonra kuruyacaktır. Sağlıksız bir ortam olmaması için kısa süre kapta kalabilir. Gece saatlerinde bu işlemi yapıp sabah durumu kontrol edebilirsiniz. Yem kabında kalanları da temizleyebilirsiniz.
 8. Çok güzel olmuş gerçekten de, çekimde hoş olmuş devamını bekliyoruz 😊
 9. ooBoo

  Crested Omlet

  En doğru cevabı Kaan abi verir diye düşünüyorum. @CyBeRr
 10. İyi günler , İyi bayramlar Geçmiş olsun benim konu hakkında tecrübe ettiğim hiç bir bilgi yok fakat sonuçta reçetesiz bir ilaç istenmiş ülkeye girişi kabul edilmemiş. Bunun için size reçete veya satın alma bilgilerinize dair belgeler istenmiş. Sonuçta yasaklı bir madde değil, gerçi ülkeye izinsiz girişi yasak ama yaptırım uygulanacak bir madde olduğunu düşünmüyorum. Bununla ilgili hiç bir bilgilendirme yapılmamış yada duymamışız. Tüm ülkelere açık yasal kabul edilen bir siteden bir ürün alınmış. Bunun yaptırımınında en fazla sizi bilgilendirip malı elinizden alıp veya geri gönderilmesi olduğunu düşünüyorum. Yani ceza veya yaptırım uygulanırsa size benim duyduğum ilk kişi olursunuz , yinede değişik bir durum olmuş umarım konu hakkında bilgili birisi aydınlatır bizleri. Tekrardan herkesin bayramını kutlarım.
 11. ooBoo

  Merhaba

  Hoş geldiniz , Forum gerçekten de çok zengin , hobiciler için güzel bir kaynak ve ortak zemin hazırlıyor. Umarım araştırmalardan sonra size uygun bir canlı edinip hobiye giriş yaparsınız. Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz, bilgi sahibi bir çok değerli hobici yardımcı olacaktır. Tekrardan hoş geldiniz 🤗
 12. Havalandırma yeterli ise spreyle güzel bir sulama yapın , yem verebilirsiniz kuru yem ve su kaynağı olarak su kristalleri vardı sanırım bulabilirseniz onlardan bulun , onun dışında patates veya salatalık gibi su kaynakları kullanabilirisiniz ama sanırım 1 haftadan uzun süre sıkıntı cıkabilir. tahminim havalandırma iyi olduğu sürece 10 - 15 gün maksimum gibi.
 13. ooBoo

  Crested Mı Gargoyle Mi

  Bundan bir kaç ay önce dişi adult Cristedi bile şuan satılan yavru fiyatlarına bulabiliyorduk. Dolar kurundan da hızlı şekilde bir artış olmuş, sanırım yavruların yeni yeni gelmesi ile alakalı ama yinede uygun fiyata satan bir çok üretici var. Aynı şekilde gargoyle de üreten kişiler az olsa da hobi de bilinen ve maddi kar amaçları olmayan üreticiler mevcut. Uygun fiyata bulabileceğini düşünüyorum. Doğru adresleri bulduktan sonra aradaki fiyat farkının da çok olduğunu düşünmüyorum. Buradan ve facebook grubundan ilanlara göz atabilirsiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×