Jump to content

ooBoo

Members
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

ooBoo last won the day on April 12

ooBoo had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

About ooBoo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ooBoo

  Crested Mı Gargoyle Mi

  Bundan bir kaç ay önce dişi adult Cristedi bile şuan satılan yavru fiyatlarına bulabiliyorduk. Dolar kurundan da hızlı şekilde bir artış olmuş, sanırım yavruların yeni yeni gelmesi ile alakalı ama yinede uygun fiyata satan bir çok üretici var. Aynı şekilde gargoyle de üreten kişiler az olsa da hobi de bilinen ve maddi kar amaçları olmayan üreticiler mevcut. Uygun fiyata bulabileceğini düşünüyorum. Doğru adresleri bulduktan sonra aradaki fiyat farkının da çok olduğunu düşünmüyorum. Buradan ve facebook grubundan ilanlara göz atabilirsiniz.
 2. ooBoo

  Acil Yardım!

  Kabuk gelişimi tamamlandıktan ve sertleştikten sonra bu boylarda en az 4,5 gün ellememen daha iyi , uygun boyutta yem ile deneme yapabilirsin bir gün kabul etmezse rahatsız etmeden al öbür gün dene bir kaç kere tekrar dan sonra kabul edecektir. Ama fotodaki un kurdu bu canlı için çok büyük, Mikro un kurdu veya buffalo kurdu bulabilirsen daha sağlıklı olacaktır.
 3. ooBoo

  4 Günlük Arkadaşım Için Tavsiyeleriniz.

  Olabilir , dediğim gibi canlıda bir sıkıntı göremedim ben. Zaten daha gelişme evresinde bir canlı güzel bir beslenmeyle daha da büyüyecektir. Dediğim gibi Protein ağırlıklı besleme daha sağlıklı olacaktır.
 4. ooBoo

  4 Günlük Arkadaşım Için Tavsiyeleriniz.

  Canlı 6 aylık bir canlı için biraz ufak geldi gözüme , fakat kuyruğu boş değil güzel bir dietle daha sağlıklı hal alacaktır. Günlük yediği besin yine altı aylık bir canlı için pek iştahlı değil, günde iki un kurdu bu canlı için iştahlı olmasına gösterge değil. Bu aralar mevsim geçişleri yaşanıyor. Canlınında size yeni geldiği söylüyorsunuz. Mevsim geçişlerinde canlının alanı stabil kalsa bile yeni geldiği için taşınma ve yeni yere adapte olması biraz süre alacaktır. Hiç yemeyedebilirdi, yemesi iyiye işaret tahminim giderek artacaktır. Yemler konusunda 2 günde bir tartara yerine haftanın 4,5 gününü tartaraya ayırıp, Diğer iki veya üç günde yine tek bir besleme olmamak şartıyla karma şekilde un kurdu veya morio edinebilirseniz morio verebilirsiniz. Tartaralarınıza ek olarak dubia da bulabilirsiniz yem çeşitliliği açısından güzel ve besleyici olur. Canlınızın sağlıklı olması için Kalsiyum desteklerini eksiksiz yerine getirmelisiniz ve beslenmeyide dediğim gibi protein bazlı (dubia+tartara gibi) yemleri haftanın 5 günü gibi daha çok zamana yayarak , ağırlığı bu besinlere çekmenizi öneririm. Bunların dışında canlıda herhangi bir problem gözükmedi gözüme, Düzenli bir beslenmeyle kuyruk ve cüsse hızlı bir şekilde değişim gösterecektir. Sağlıklı güzel bir birlikteliğiniz olsun
 5. ooBoo

  Leo.geckolarda Zeka ?

  Bu konu hakkında düşünmedim. Fakat arkadaşların verdiği örnekler yine iç güdüsel gibi duruyor. Koşullanma yoluyla öğrenme diyebiliriz buna, tabi ki buda bir zeka belirtisi ama bu doğada da hemen hemen tüm canlılarda bulunan bir özellik. Küçük bir çocuğun sobaya dokunması ve sonra ondan uzak durması bu örneklerle bire bir aynı. Sanırım demek istediğin duygusallık, buna bağlı bir hareket, sahibini tanıma ve vakit geçirme. Bunu leopard geckoda veya crestedda yaşayan var mı bende merak ettim.
 6. ooBoo

  Sıçrayan Örümcek Bakımı

  Çok güzel olmuş gerçekten , Türkiyede hangi türleri mevcut , ve burada üretimini yapan var mı acaba.
 7. ooBoo

  Sling Tarantula Hakkında

  2- Bir çaykaşığı fazla gelebilir torf onu çekince yarısını kaplar en az iki üç damlalık bir şey çay kaşığının yarısını hatta belki daha azını dökersen daha iyi olur. 3- Abdomeni iyi gibi duruyor kabuk evresine girmeye başlamış olabilir o yüzden yem kabul etmemiş olabilir, gittikçe kararıp 1,2 hafta içinde kabuk atabilir bence.
 8. Canlı mbd gibi , Teraryumun zemini ni peçeteyle kapatın isterseniz sıcaklığa dikkat edin ve kesinlikle d3 lü d3 süz ve multivitamin takviyesi ne ihtiyacı var canlının, bilgili olanlar yazacaktır. 17 - 18 gün çok fazla bir süre şimdiye kadar alışmış olması gerekirdi.
 9. ooBoo

  Bukalemun

  Facebooktan Berkay Ulu ya ulaşabilirsin. Yemen bukalemunu üretimini yapıyor. Yerli yavru ve güvenilir satıcı kendisiyle konuşup hangi dönem elinde yavru olabileceğini öğrenebilirsiniz. Forumun facebooktaki grubundan ulaşabilirsiniz.
 10. ooBoo

  Gargoyle Gecko Kutu Açilimi

  İyi günler nereden ve ne kadara temin ettiniz acaba sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?
 11. ooBoo

  Gecko Deri Değiştirmiyor

  Bunu siz fark etmeden de yapmış olabilir. Uygun koşullar varsa kısa sürede atıp, atılan deriyi de yedikleri için görmemiş olabilirsiniz.
 12. 1) Haftada biri arttırıp karma beslemeniz gelişim ve sağlığı açısından önemli diye düşünüyorum. 2)Sanırım crestedlar da büyük de alsanız uysallar alışmada problem yaşamazsınız ama gargoylenin handling için ne tepki verdiğini bilmiyorum. 3)Gargoyle en son Nihat abi satıyordu ama elinde yavru kalmamıştı. Bir daha olur mu, ne zaman olur bilmiyorum. Facebooktan sitenin sayfasını takip etmenizi gruba katılmanızı öneririm. 4)Gelme süresi uzun oluyor, bence çok riskli. 5)Erdem Güleyin, Yine facebooktan ulaşabilirsiniz veya forumda da ilanı vardır. Egoterra, el yapımı pleksi , kullanışlı ve estetik , fiyatlarda çok uygun.
 13. ooBoo

  Fobim

  Öncelikle bir bilgim olduğundan dolayı değilde sadece tavsiye olarak kabul etmenizi öneriyorum dediklerimi. Bundan 3 ay önce odamda hamam böceği var diye uyuyamayıp, başka yere geçtiğimi söyleyebilirim. (hoş şuanda kapalı kapta olmasalar ,çok değiştim mi bilmiyorum ama değişimi hissediyorum. ) yaklaşık 2 aydır sürüngen hobisini araştırıyorum ve başlamaya karar verdim. Her şeyimi hazırladım, canlı yemlerim dahil. Yaklaşık 2 haftadır besliyorum. Geldikleri ilk günden bu güne hala çok hoşnut olmasam da kapağı açıp besleme yapıyorum. Geçen gün ufaklardan bir tanesini elime aldım. Bu anlattıklarım 3 ay öncesini düşününce bana çok uzak şeyler olduğu için yazıyorum. Hala alışamadığımın farkındayım ama bu işin haşır neşir oldukça çözüleceğini , adım adım ilerlenildiğini fark ettim. Sizin durumunuz için diyeceğim şu eğer kapalı bir kapta korksanız da o canlının ihtiyaçlarını yerine getirebilecek düzeyde korkularınıza hakim olabiliyorsanız, Ne bileyim kapağı açıp besleme , torf değiştirme vs. gibi işlemleri yapabileceğinize inanıyorsanız. Bunları yaparken elinize almanıza gerek kalmayacaktır her türlü önlemi alıp bu işlemleri yaptığınız takdir de bile kaçırdığınız da yakalamaktan çekinmeyecekseniz , korkmayacaksanız, bence kesinlikle besleyin derim çünkü göz gördükten sonra yakından takip edip uzun süre izleyince zarar vermediğini veya canlının verdiği tepkileri çözdüğünüz için bir sonraki karşılaşmada korku dozu azalacaktır diye düşünüyorum. Biraz uzun ve gereksiz konuştum sanırım. Uzun lafın kısası, canlının rahatını bozmayacak düzeyde ona iyi bakarım diyebiliyorsanız almanızı öneririm.
 14. ısı ayarlı termostatlı pad alınır elinde bulunan varsa iletişime geçerse sevinirim
 15. İyi günler arkadaşlar, termostatlı ısıtıcı pad arıyorum. Elinde olan varsa ölçüsü ve fiyatıyla yazarsa sevinirim. Özel mesaj veya bu konu başlığından ulaşabilirsiniz teşekkürler

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×