Jump to content

ooBoo

Members
 • Content count

  52
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

ooBoo last won the day on November 19

ooBoo had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

1 Follower

Recent Profile Visitors

378 profile views
 1. ooBoo

  Beyaz Çıkıntılar

  Dediğiniz iki nokta gibi simetrik çıkıntılar dişilerde de oluyor cinsiyet konusunda ayırt edici bir özellik değil. Fakat ne olduğunu bilmiyorum.
 2. ooBoo

  Büro Sakinleri

  Sayılar artmış Berk çok güzeller Bir ara ziyaretine gelirim.
 3. ooBoo

  Dubia Kolonimden Çıkan Böcek

  Buffalo kurdunun böcek haline benzettim ben, onların arasından karışmış olabilir.
 4. ooBoo

  Morio Kurdu Ve Gecko

  Morio yinede yavru bir gecko için güçlü bir yem diye düşünüyorum. İkiye bölmenizde fayda var. Eğer gece saatlerinde beslemeyi yaparsanız, yeni böldüğünüz zaman önüne bırakırsanız yiyebilir. Yemezse de canlı yaşamını yitirdiği için bir süre sonra kuruyacaktır. Sağlıksız bir ortam olmaması için kısa süre kapta kalabilir. Gece saatlerinde bu işlemi yapıp sabah durumu kontrol edebilirsiniz. Yem kabında kalanları da temizleyebilirsiniz.
 5. Çok güzel olmuş gerçekten de, çekimde hoş olmuş devamını bekliyoruz 😊
 6. ooBoo

  Crested Omlet

  En doğru cevabı Kaan abi verir diye düşünüyorum. @CyBeRr
 7. İyi günler , İyi bayramlar Geçmiş olsun benim konu hakkında tecrübe ettiğim hiç bir bilgi yok fakat sonuçta reçetesiz bir ilaç istenmiş ülkeye girişi kabul edilmemiş. Bunun için size reçete veya satın alma bilgilerinize dair belgeler istenmiş. Sonuçta yasaklı bir madde değil, gerçi ülkeye izinsiz girişi yasak ama yaptırım uygulanacak bir madde olduğunu düşünmüyorum. Bununla ilgili hiç bir bilgilendirme yapılmamış yada duymamışız. Tüm ülkelere açık yasal kabul edilen bir siteden bir ürün alınmış. Bunun yaptırımınında en fazla sizi bilgilendirip malı elinizden alıp veya geri gönderilmesi olduğunu düşünüyorum. Yani ceza veya yaptırım uygulanırsa size benim duyduğum ilk kişi olursunuz , yinede değişik bir durum olmuş umarım konu hakkında bilgili birisi aydınlatır bizleri. Tekrardan herkesin bayramını kutlarım.
 8. ooBoo

  Merhaba

  Hoş geldiniz , Forum gerçekten de çok zengin , hobiciler için güzel bir kaynak ve ortak zemin hazırlıyor. Umarım araştırmalardan sonra size uygun bir canlı edinip hobiye giriş yaparsınız. Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz, bilgi sahibi bir çok değerli hobici yardımcı olacaktır. Tekrardan hoş geldiniz 🤗
 9. Havalandırma yeterli ise spreyle güzel bir sulama yapın , yem verebilirsiniz kuru yem ve su kaynağı olarak su kristalleri vardı sanırım bulabilirseniz onlardan bulun , onun dışında patates veya salatalık gibi su kaynakları kullanabilirisiniz ama sanırım 1 haftadan uzun süre sıkıntı cıkabilir. tahminim havalandırma iyi olduğu sürece 10 - 15 gün maksimum gibi.
 10. ooBoo

  Crested Mı Gargoyle Mi

  Bundan bir kaç ay önce dişi adult Cristedi bile şuan satılan yavru fiyatlarına bulabiliyorduk. Dolar kurundan da hızlı şekilde bir artış olmuş, sanırım yavruların yeni yeni gelmesi ile alakalı ama yinede uygun fiyata satan bir çok üretici var. Aynı şekilde gargoyle de üreten kişiler az olsa da hobi de bilinen ve maddi kar amaçları olmayan üreticiler mevcut. Uygun fiyata bulabileceğini düşünüyorum. Doğru adresleri bulduktan sonra aradaki fiyat farkının da çok olduğunu düşünmüyorum. Buradan ve facebook grubundan ilanlara göz atabilirsiniz.
 11. ooBoo

  Acil Yardım!

  Kabuk gelişimi tamamlandıktan ve sertleştikten sonra bu boylarda en az 4,5 gün ellememen daha iyi , uygun boyutta yem ile deneme yapabilirsin bir gün kabul etmezse rahatsız etmeden al öbür gün dene bir kaç kere tekrar dan sonra kabul edecektir. Ama fotodaki un kurdu bu canlı için çok büyük, Mikro un kurdu veya buffalo kurdu bulabilirsen daha sağlıklı olacaktır.
 12. ooBoo

  4 Günlük Arkadaşım Için Tavsiyeleriniz.

  Olabilir , dediğim gibi canlıda bir sıkıntı göremedim ben. Zaten daha gelişme evresinde bir canlı güzel bir beslenmeyle daha da büyüyecektir. Dediğim gibi Protein ağırlıklı besleme daha sağlıklı olacaktır.
 13. ooBoo

  4 Günlük Arkadaşım Için Tavsiyeleriniz.

  Canlı 6 aylık bir canlı için biraz ufak geldi gözüme , fakat kuyruğu boş değil güzel bir dietle daha sağlıklı hal alacaktır. Günlük yediği besin yine altı aylık bir canlı için pek iştahlı değil, günde iki un kurdu bu canlı için iştahlı olmasına gösterge değil. Bu aralar mevsim geçişleri yaşanıyor. Canlınında size yeni geldiği söylüyorsunuz. Mevsim geçişlerinde canlının alanı stabil kalsa bile yeni geldiği için taşınma ve yeni yere adapte olması biraz süre alacaktır. Hiç yemeyedebilirdi, yemesi iyiye işaret tahminim giderek artacaktır. Yemler konusunda 2 günde bir tartara yerine haftanın 4,5 gününü tartaraya ayırıp, Diğer iki veya üç günde yine tek bir besleme olmamak şartıyla karma şekilde un kurdu veya morio edinebilirseniz morio verebilirsiniz. Tartaralarınıza ek olarak dubia da bulabilirsiniz yem çeşitliliği açısından güzel ve besleyici olur. Canlınızın sağlıklı olması için Kalsiyum desteklerini eksiksiz yerine getirmelisiniz ve beslenmeyide dediğim gibi protein bazlı (dubia+tartara gibi) yemleri haftanın 5 günü gibi daha çok zamana yayarak , ağırlığı bu besinlere çekmenizi öneririm. Bunların dışında canlıda herhangi bir problem gözükmedi gözüme, Düzenli bir beslenmeyle kuyruk ve cüsse hızlı bir şekilde değişim gösterecektir. Sağlıklı güzel bir birlikteliğiniz olsun
 14. ooBoo

  Leo.geckolarda Zeka ?

  Bu konu hakkında düşünmedim. Fakat arkadaşların verdiği örnekler yine iç güdüsel gibi duruyor. Koşullanma yoluyla öğrenme diyebiliriz buna, tabi ki buda bir zeka belirtisi ama bu doğada da hemen hemen tüm canlılarda bulunan bir özellik. Küçük bir çocuğun sobaya dokunması ve sonra ondan uzak durması bu örneklerle bire bir aynı. Sanırım demek istediğin duygusallık, buna bağlı bir hareket, sahibini tanıma ve vakit geçirme. Bunu leopard geckoda veya crestedda yaşayan var mı bende merak ettim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×