Jump to content

taylan

Administrators
 • Content count

  499
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

taylan last won the day on November 19 2018

taylan had the most liked content!

Community Reputation

29 Excellent

1 Follower

Converted

 • Facebook
  https://www.facebook.com/maksfontr
 • Admin Teşekkürü
  No
 • Hakkımda
  2012 Yılın'da beri interneti çok iyi kullanan birisi olarak çeşitli yazılım dillerini ögrenmeye çalışan sıradan bir kişi.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. taylan

  Phantom

  Spider tabanlı morphlarla çiftleşince cidden güzel oluyor ama spiderda sorunları beraberinde getiriyor makesef
 2. taylan

  Carpet Python (Morelia Spilota)

  Morelia'ların hepsi güzel ve özel yılanlar. Gtp ve carpet gibi tırmanmayı seven türlerde bir ataklık var. Eline sağlık güzel konu.
 3. taylan

  Ball Python Head Wobble Syndrome

  Bu gen kusurundan dolayı Spider genli canlı satışı İngiltere fuarında yasaklanmıştı. Birçok üretici de spiderdan kaçınıyor üretim sırasında. Birde jaguar carpetta bir sendrom vardı buna benzer gen aktarımlı o da banlı listedeydi.
 4. İhtiyaç fazlası malzemeler satılıktır. Toplu alımlarda indirim yapılır. İl / İlçe / Semt: İstanbul/MaltepeSatılan Malzeme: Exo Terra Teraryum 30x30x45cmFiyatı: 400 Tlİrtibat Bilgileri: Özel Mesaj Anadolu yakası elden teslim. 2 Senedir boş duruyor daha önce crested gecko beslendi. Eksik veya kırık noktası yoktur camlar gayet temiz durumda. İl / İlçe / Semt: İstanbul/MaltepeSatılan Malzeme: Komodo 40 x 30 x 35Fiyatı: 300 Tlİrtibat Bilgileri: Özel Mesaj Anadolu yakası elden teslim. Sürmeli camlı eksiği veya kırığı yoktur gayet temiz bir şekilde teslim edilecektir. İl / İlçe / Semt: İstanbul/MaltepeSatılan Malzeme: Cambridge nutrition uk Multi Vitamin with Calcium and D3Fiyatı: 30 Tlİrtibat Bilgileri: Özel Mesaj Her ile kargo yapılır. İngiltereden alındı çok az kullanıldı içinde 100 gr var. İl / İlçe / Semt: İstanbul/MaltepeSatılan Malzeme: Exo Terra Reptile Cave LargeFiyatı: 50 Tlİrtibat Bilgileri: Özel Mesaj Her ile kargo yapılır. Temiz durumda leopard gecko için kullanıldı.
 5. taylan

  Yılan Ne Ile Beslenir?

  Son günler de özellike Facebook grubu üzerin de en çok sorulan sorulardan bir tanesi. Sabit bir konu başlığı olması adına yılan bölümüne açma gereği duyduk. Böcekçil istisna türler dışında bütün yılan türleri doğa da kemirgenler veya kanatlı canlılar gibi küçük boy canlılarla beslenir. Sorular genellikle dana eti versem sorun olur mu veya tavuk yer mi? gibi oluyor. Yılanların canlının sadece etine değil iç organ ve kıkırdak kemik gibi diğer yapılara da ihtiyacı vardır. Buralardan alması gereken mineral ve diğer besleyici maddeleri almadığı zaman ölüme giden ciddi sorunlarla karşılarşır. Ayrıca çoğu yılan kemirgen yemeyi bile red ederken, canlıya et parçası uzatıp zorlayarak daha da strese sokabilirsiniz. Yılanlarınızı lab. faresi,sıçan veya hamster gibi kolayca bulunan kemirgen türleri ile besleyebilirsiniz. Eğer canlı veriyorsanız ki çoğu zaman riskli olabiliyor özellikle hamster türlerinde(ben hamster verilmesini tavsiye etmiyorum), canlıyı koyduktan sonra yılana zarar vermemesi için yemi mutlaka takip edin. Donmuş alınan yemler kaynar olmayan sıcak su da yemi iyice çözüp vücut ısısı kıvamına gelinceye kadar bekletin. En kolay yöntem yem ıslanmaması için buzdolabı poşetine koyup ağzını iyice bağlayıp, sıcak su dolu bir kaba yatırmak. Yemi pişirmeden iyice çözmek. Kış aylarında buz dolabı poşetine koyup kalorifer peteği üzerine yada ısıtı ped üzerine de bırakabilirsiniz. Yılanlar da yem red etme sorununu Yasin abi şu yazıda çok güzel özetlediği için ekstra olarak buraya da yazmayacağım link şurada Yılanlar da yem red etme
 6. taylan

  Corn Snake Morphs

  Öncelikle hayırlı olsun Corn snakeler bakım olarak gerçekten keyifli yılanlar. Ben de zamanında Yasin abiden corn almıştım kendisi çok ilgili ve bilgili birisidir. Morph konusunda yabancı corn satan sitelerin ilan bölümlerinde de isimlendirmelere bakabilirsiniz. Sadece morph database'i okumak uzun ve sıkıcı olabiliyor.
 7. taylan

  Sugar Glider Hakkında Herşey! (Petaurus Breviceps)

  Çok güzel bir anlatım olmuş. Türkiye de ki yaygınlığı ne kadar bir fikrim yok ama çok güzel bir canlı.
 8. taylan

  Corn Snake Geleli 1 Hafta Oldu Pinky Yemiyor:( Help!

  Birçok arkadaş demiş yem konusunda en güzel tür Corn snakeler kesinlikle öyle. Milkler Cornlar asla affetmez yerler. İlla canlı almanız gerektiğini düşünmüyorum uygun ısıya getirip biraz önünde cımbız illa sallarsanız alır, almazsa da kabına bırakın dursun biraz müddet verin. Ayrıca çok güzel bir morph benim ilk hobiye başladığım morphla birebir aynı.
 9. Ülkemiz de yasak olduğu için heralde yeni başlayan herkesin ilk sorduğu sorulardan biri yurt dışından sürüngen almak. Aşağıda resimli anlatımı var. Geçen hafta sonu Littlehampton'a Pacman almaya gittim. Dükkanı genel olarak fotoğrafladım. Son fotoda da Pacman ama bu arkadaş burada kalacak ablama hediye olarak aldım. Türkiye'ye hiç canlı getirmeyeceğim daha önce fuar videosunda soranlar olmuştu tekrar yazayım. Fiyatlar İngiltere de genel olarak şöyle; Pacman'a 35 pound verdim.Bir paket moss 3 pound, bildiğimiz standart coco peat 3 pound, un kurdu bir paket 2.5 pound, 10 adet orta boy dubia 2.5 pound.
 10. taylan

  Archachatina Marginata Ovum

  Hayırlı olsun boyutları çok iyiymiş.
 11. taylan

  Merhaba

  Foruma hoş geldiniz. Forumu okuyarak araştırarak başlangıç yapmanız çok yerinde bir karar. Çoğu zaman insanlar daha adını bilmeden canlı satın alıyor hayvan yemden kesilince gene araştırmadan başlık açıyor. Ayrıca bence en keyifli kısmı hazırlık aşaması Besleyeceğiniz canlı nedir?
 12. Ben çok tarici değilimdir ama beslediklerim arasında L.parahybana ve CC bana başlangıç için sıkıntısız türler gibi geliyor tabi Murinus yem konusunda sıfır sıkıntı hayvan çok iştahlı ama dediğim gibi ilk defa tarantula besleyecek birine tavsiye etmem.
 13. Agresiflikten ziyade hızlı tarantula türleri başlangıç için ciddi zorlayabilir. P. Murinus'un internette kaçma videolarını izleyin. Hayvan yavaş çekimde bile hızlı. İlk aldığınız tarantulanın kabını ilk değiştirişte kaçması biraz sıkıntı olabilir. Yavaş büyüyen türler sıkar bu bir gerçek. İştahlı yer türleri tercih edilebilir.
 14. taylan

  Salticidae(Jumping Spider)

  Onur görürse yazar salticidaelerle bayağa uğraşıyordu. @onurulugol Phidippuslar ne alemde
 15. taylan

  Archachatina Marginata Ovum

  Bunların yumurta boyutu nasıl?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×