Jump to content

deaply

Members
 • Content count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

1,591 profile views
 1. İzmir içi 100x40x40 civarı akvaryum veya teraryum arıyorum
 2. deaply

  Kalsiyumların Tarihi

  Herkese iyi hobiler. Kalsiyumların tarihinin geçtiğini nasıl anlarım ben alalı 1 yıl oldu kutusu olmadığı için son kullanma tarihinide bilmiyorum.
 3. deaply

  Acil Yardim Bearded

  Geçmiş olsun. Öncelikle bearded dragonlar çok iştahlı ve çok üzerinde durulması gereken bir canlı birdahakine lütfen önceden yem tedbirinizi alın. Çünkü bu canlı yemsizliğe çok gelemez ve daha yavru olduğu için çok ihtiyacı var yeme kemik gelişiminde şuanda sıkıntı çıkarsa daha kurtaramazsın ileride. Ve son olarak un kurdu vermeni önermem un kurdu zararlı bi besin bu eklembacaklılara etki etmesede sürüngenlerde hastalıklara yol açabiliyor.
 4. deaply

  Dikkat Büyük Dolandırıcı

  Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende referanssız alışverişlere karşıyım. Dolandırılan ben değilim yakın bi arkadaşım. O olay ile ilgili eli boş kalınca bu şahısla ben konuşayım dedim çıkan sonuç sslerde. Sadece dolandırmakla kalsa yine iyi , muazzam birşekilde kışkırtıyor karşı tarafı.
 5. deaply

  Dikkat Büyük Dolandırıcı

  Ta kendisi
 6. deaply

  Dikkat Büyük Dolandırıcı

  Kargoyu teslim almayacağım deme sebebim adım kadar eminim kargoyu boş yollayacaktı. Zaten artık kargoda yollamadı parada kaldı bu şahısda bilginize.
 7. deaply

  Dikkat Büyük Dolandırıcı

  Bu şahıs reptuladan banlandığı için nickini koymuyorum ismi koray olması lazım 13 yaşında yaşı küçük bir arkadaşımızdan adult dişi albo göndereceğim diyerek 350 tl para alıp daha sonra canlıyı göndermeyip konuyu ben devralıp ısrarla parayı istememe ramen ne canlıyı nede parayı arkadaşa atmayıp iğrenç birşekilde anne bacı katarak küfür etmiştir. Bu şahısın youtubede egzotic çiftliğim adlı kanalı vardır. Üstüne üstelik ben bunları gruplarda paylaşınca yüzsüz gibi kendi facesinden haklı çıkmak için beni karalayıcı laflar söylemiştir. Kanıtları aşağıda buyrun.
 8. deaply

  Uçuk Ve Saçma Fiyatlar

  Bir kaç ay önce adult dişi lp'leri genelde 400 425 liraya satarken şimdi baktığımda 700 - 800 liraya satıyorlar gerçekten piyasadaki özellikle tarantulalar ciddi birşekilde arttı.
 9. deaply

  Oda Sıcaklığı

  Evet doğru bende tecrübe ettim. Tlitocatl vagans , Poecilotheria miranda ve bir kaç sling türlerim evimizde doğalgaz bulunmadığı için geçen kış geceleri 15 dereceye kadar sıcaklıkta durdular hiç bir problem sezmedim geç kabuk atma dışında. Ayrıca bazı arkadaşlarımız ısıtıcı ped önerisinde bulunmuş ben kesinlikle ısıtıcı ped önermiyorum sebebi ise şudur: Tarantulalar ortam ısısına ihtiyaç duyarlar belirli bir yerden ısıya ihtiyaç duymazlar ve ısıtıcı ped koymanız pek birşey ifade etmeyecektir.
 10. deaply

  Oda Sıcaklığı

  İyi günler ben yanlış bilgi vermek istemem fakat 10 - 15 dereceye kadar yaşayabildiğini duymuştum tarantulaların ( hassas türler hariç ) kesin bilgi olarak görmeyin yinede eğer yanlışım varsa birisi düzeltirse bende bilgilenirim.
 11. deaply

  Sakallı Ejderim Yem Yemiyor

  100 wat ısınma alanı 35-45 derece
 12. deaply

  Sakallı Ejderim Yem Yemiyor

  Hocam uvb 300 tl hala denkleştiremedim parayı yoksa alacağım tabi
 13. Başlıktada belirttiğim gibi ejderim 12 - 14 aylık ve uzun zamandır iştah problemi var zar zor yediriyorum mesela bugün ne meyve ne sebze nede canlı yem yediremedim 2 aydırda uvb lambası bitik 6 ayını dolduralı 2 ay oldu ve yem veya sebze yemediği için kalsiyumda alamıyor ne yapmam lazım sağlık problemi olabilirmi
 14. VID-20200718-WA0028.mp4
 15. deaply

  Karınca Için Cover

  Yeterli.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×