Jump to content

EvaGeckos

Members
 • Content count

  195
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

EvaGeckos last won the day on January 8 2019

EvaGeckos had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

1 Follower

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,378 profile views
 1. EvaGeckos

  Leopard Gekco Morf

  Canlı pet quality super snow. Gözler eclipse demek yanlış olabilir çünkü eclipse geni yok gibi (üreticinsen morph almak en doğrusudur) . Gözler super snowlarda hep simsiyah olur.
 2. EvaGeckos

  Leopard Geckom Kaka Yapmıyor

  Yaşam alanını , son 2 dışkınını ve karın altı fotoğrafını paylaşabilir misin
 3. EvaGeckos

  Leopard Geckolarımda Mbd Var Mı?

  Ne kadar iyi d3lü ve/veya d3süz kalsiyumla beslersen besle multivitaminin yerini dolduramazsın. Tommy06 iyi izah etti istersen birkaç kez daha oku , yanlış anlamışsın.
 4. EvaGeckos

  Leopard Geckolarımda Mbd Var Mı?

  Şu anlık canlılarda Mbd belirtisi görünmüyor. Multivitamin konusuna ise katılmıyorum. Bu hobide olup canlılarına değer veren bir kişi multivitamin kullanmamazlık yapmaz. Kimden canlıları aldıysanız o kişiyede uyarıda bulunursanız iyi olur. Belki kalsiyum gibi gözle görülecek büyük farklılıklar olmuyordur ama hayvanın sağlığı dıştan anlaşılmıyor. Yurtdışındaki bunca üretici boşu boşuna herhalde multivatin veriyor bu kadar süredir... Genel olarak söylüyorum her zaman her konuda lütfen kulaktan dolma değil. Araştırarak uygulama yapın. Yapabiliyorsanız özellikle ingilizce yaparsanız daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.
 5. EvaGeckos

  Geckomun morphu ne?

  Arkadaşlar morphları bilmemenize rağmen neden çiftleştiriyorsunuz hayvanları ?
 6. EvaGeckos

  L.gecko Enigma

  Benim üretimim bir canlı. 10 ay kadar evvel yavruyken 200-250tl gibi bir fiyata sendromlu diye sahiplendirdiydim. Canlının şu an hali çok kötü acilen kalsiyum,vitamin tedavisine başlayın. Rengi açılsın kendine gelsin canlı.
 7. EvaGeckos

  Geckom Çok Zayifladi

  Fotoğraf paylaşabilir misin ? Kaç aylık ? O kadar yem yiyen bir hayvanın normalde bu kadar gram vermemesi lazım ama yumurtalardan dolayı zorlanmış muhtemelen. Keşke çiftleştirmeye devam etmek yerine kilo aldırıp öyle devam etseydiniz..
 8. EvaGeckos

  Leopard Gecko Morphu Nedir?

  Morphlar tahminidir*. Dediğim gibi anne-babası bilinmiyorsa üretimi yapilmamalidir iyi hobiler
 9. EvaGeckos

  Leopard Geckom Deri Değiştirmiyor

  Leopard geckolar deri değiştirirken ilk gövdeleri olacak şekilde beyazlaşırlar. Deri değişimleri 2 saatte olmaz. Yaklaşık 1 gün içinde olur. O yüzden 3-4 saat bekleyip kendin soyma. Kendin soyarsan insanlardaki gibi su toplama yaraları oluşacaktır. nem kabı nemli olsun o kendisi değiştirir. Bazen görmeyebilirsin bile değiştirdiğini. Ayrıca Değiştirdikten sonra ayak parmaklarını kontrol etmeyi unutmamak lazım. Çok kolay kangren oluyorlar
 10. EvaGeckos

  Leopard Gecko Morphu Nedir?

  Üstteki canlıyı kimden aldınız? Benim üretimime benziyor. üstteki için tahminim Sunglow enigma alttakı için tahminim hypo ama ikisininde hetleri veya genetikleri kesin bilinmediği için üretilmemesi gerektiğini unutmayalım.
 11. EvaGeckos

  Morphu Nedir? ( Baba Sunglow Anne Radar)

  Para için Genetik bozuklukları olan canlı üretmiş olursun.
 12. EvaGeckos

  Morphu Nedir? ( Baba Sunglow Anne Radar)

  Sunglow = super hypo tangerine ve bir albinonun birleşimi sonucu oluşan bir morphtur. 3Çeşit albino vardır: Tremper,Bell,Rainwater bu yüzden sunglow alan kişiler parantez içinde belirtirlerse albino varyantını daha iyi olur. (En yaygın sunglow tipi tremperdır) Radar = Eclipse ve Bell albino birleşimidir. Eğer Sunglow (Bell) olsaydı bu bebek albino olması gerekirdi. Çünkü anne ve babanın ikiside hom. aynı tip albino.. Ama bebek malesef ki albino değil bu demek ki sunglow olan canlı ya tremper sunglow yada sunglow rainwater(daha nadirdir). YANİ KISACASI: Canlının morphu: Super Hypo tangerine het eclipse het bell albino ve het tremper albino. iki çeşit albinoyuda het olarak taşıdığı için pet yani üretimi yapılmaması gereken bir canlıdır.
 13. EvaGeckos

  Leoprad Geckolarımın Morphunu Bulamadım

  Fenotip olarak eclipse e benziyor ama satın aldığınız kişiden anne-baba morphunu öğrenmeden tam olarak söylememiz imkansız.
 14. EvaGeckos

  L.gecko Yem Yememe Sorunu

  Isıtıcı taş ile değil alttan ısıtıcı pad ile olmak zorundadır. Soğuk alan 26-27 sıcak alan ise 29 derecelerde olmalıdır. Terraryuma yem bırakmak yerine uygun koşulları sağlayıp yemi cımbızla vermeye çalışırsanız daha kolay olur. Kalsiyum ve temiz suyu terraryumda sürekli durmalıdır. Bir tanede mağara gibi saklanma alanı konulursa hayvan kendini hem güvende hisseder hemde benimseyip avlanmaya hızlı başlayabilir. Kaç gram ayrıca ?
 15. EvaGeckos

  Leopard Gecko Morph Ve Cinsiyeti?

  White&Yellow Geni yok gibi görünüyor ve dediğiniz gibi anne ve baba geni bilinmeden morph tahmini yapmak biraz zor. cinsiyeti ise dişi

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×