Jump to content

EvaGeckos

Members
 • Content count

  227
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

EvaGeckos last won the day on March 2

EvaGeckos had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

3 Followers

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,964 profile views
 1. EvaGeckos

  Leopard Gecko Bişey Yemiyor

  Çok fazla şeyden ötürü yem yemeyi bırakmış veya başlamamiş olabilir. Önce ortam şartlarını uygun hale getirmek gerekir. örnek vermek gerekirse; 1) sıcaklık 2)nem 3) ovulasyon 4) deri dönemi 5) kış uykusu ve en önemlisi stres* detaylı olarak burada açıklanmış göz atmak isterseniz : http://leopardgeckotr.com/blog-detay/21/leopard-gecko-yem-yememe-durumu
 2. EvaGeckos

  Leopard Gecko Handling

  Merhaba , leopard gecolari ele alirken dikkatli olmak gerekir çunkü sizinki gibi ses cikartacak derecede korkmus bir canli ilk firsatta kuyruk birakip ikinci firsatta saldiriya gecmeye calisacaktir. aşagıdaki linkte daha detaylı bir şekilde bahsedilmistir : http://leopardgeckotr.com/blog-detay/16/ele-alma
 3. EvaGeckos

  Bu Nedir Arkadaşlar

  Yeni deri değiştirmiş bir dubia. 2-3 saate kararmış oluyorlar muhtemelen şimdi kapta arasanız bulamazsınız
 4. EvaGeckos

  Mali Adlı Arkadaşla Olan Alış Verişim

  Fiyatı çok pahalı. Ürün istendiği gibi değil. Kargo anlaşması yok. Satış sonrası sorumluluk kabul etme durumu ve üslubu yok. bunların hepsini yerine getiren. 12tl kargo gönderip. İstenen şekilde hatta burdaki saticinin yaklasik 2 kati kadar daha fazla ayni paraya yem gönderen. Ve kargoda sorumluluk kabul edip. Telafi yapan yemciler var. Onları tercih edin
 5. EvaGeckos

  İkinci Deri Yine Kötü:(

  Deri atamamasının ve yem yememesinin tek nedeni canlıda olmuş veya olmakta olan mbd yüzünden bence. hangi marka kalsiyum kullanıyorsunuz ? D3 lü mü d3süz mü ?
 6. EvaGeckos

  Leopard Gecko Dışkı

  Yakın zamanda duş veya çok fazla fıs fıs yapıldıysa fazla su içtiğinden olmuştur.
 7. Öncelikle geçmiş olsun. 10gün evvel durduk yere mi yemeyi bıraktı ? Hangi yemle besleniyordu o aralar ? Veterinerin verdiği ilaçlar ne tür ilaçlardı ? Çıkarttığı şey dibi iltihaplanmış kanlı bir dile benziyor. hayvanın ağzını açtıgınızda dili görünüyor mu ?
 8. EvaGeckos

  Leopard Gecko Bilinmeyen Sıvı

  Aynen iç organlarıdır. Bu tarz sıvılardan en ekstrem örnekler ya deri degiştirirken parmak ucu kanaması ile kalemle çizilmiş gibi çizik çizik kan lekeleri olur yada boş yumurta tarzı atılımlardır ama sizinki morio ile alakalı.
 9. EvaGeckos

  Leopard Gecko Bilinmeyen Sıvı

  Morioların yaralarından damlayan bir sıvı bu. Yem olurken son şakasını yapmış
 10. EvaGeckos

  Leopard Geckom 3 Gündür Böyle Yatıyor

  Merhaba, Bu yiğit böyle yoğurt yemeyi seviyor gibi 😅 Kış uykusu sorunu olmasını istemiyorsanız 25-35 gibi geniş bir aralıkta tutmayın sıcaklığı. 25 çok soğuk , 35 ise çok sıcak. 30 dereceye termostat ile sabitlemenizi öneririm. kiş uykusuna yatacak olan hayvan yemden kesilir buarada.
 11. EvaGeckos

  Leopard Gecko

  1) yem yerken videosu 2) canlının güncel dışkısı bunlara bakılıp anlaşılabilinir.
 12. EvaGeckos

  Leopard Gecko Eş Seçimi Yardım

  Eclipse-Mack snowdan devam et. Eğer het albinosu yoksa
 13. EvaGeckos

  Leopard Geckoma Hangi Morf Dişi Almalıyım ?

  Super giant ile giant arasındaki farkı anlamak için zaten hayvanın kilo alma ivmesine bakmak gerekiyor. O yüzden açıkcası şüpheli yaklaşıyorum. super giant demek için erken. 5ay 47gram iyi bir oran ama giantlık için bile emin konuşamayız biraz daha beklememiz gerekiyor. kimden almıştınız ?
 14. EvaGeckos

  Leopard Geckoma Hangi Morf Dişi Almalıyım ?

  Super Giant’ı geçtim Türkiyede Giant morphda bile canlı bulmak zor. Kimden aldınız acaba canlıyı? Şu an yaşı ve gramı kaç ? Eğer dedikleriniz doğruysa giant geni sadece büyüklük olarak hayvanı etkileyen. Renklere bir etkisi olmayan bir gendir. Renklere etkimek için tangerine , sunglow tarzı morphlar önerebilirim ben. Canlının erkek olduğunu söylemişsiniz. Gerçek bir super giant ise dişinin en az +70gram olmasına özen gösterin.
 15. EvaGeckos

  Yavru Gecko Yemiyor

  Merhabalar, leopard geckolar duygusal hayvanlar değillerdir ve toplu şekilde yaşamazlar. Muhtemelen büyük olan yavru olanı domine ettiği için yavru olan yemden düştü. Yavru olanı(büyük olanı değil) yeni uygun bir kaba alıp orda bakım yapmaya başlarsanız yem yemeye başlayacaktır. Eğer bir farklılık olmazsa anlattığın gibi elinle zorlamadan agzina koyup günde sabah 3 , aksam 3 un kurdu yedirerek. 5 gün bunu uygularsan 7. Gün kendisi tekrardan yeme düşecektir. Hatırlatmakta fayda var Leopard geckoların bazıları elde stres olmuyor olabilirler ama bu kesinlikle ele alininca da yem yemeye devam edeceği anlamına gelmez. Çoğu leopard yem yemeden evvel ele alınmamış , yeni uykudan uyanmamış veya rahatsız edilmemiş ise o kadar yeme fazla dikkat verirler. İstisnalar vardır illa ama bu gerçeği değiştirmez.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×