Jump to content

EvaGeckos

Members
 • Content count

  222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

EvaGeckos last won the day on January 8 2019

EvaGeckos had the most liked content!

Community Reputation

44 Excellent

2 Followers

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,839 profile views
 1. EvaGeckos

  Leopard Gecko Dışkı

  Yakın zamanda duş veya çok fazla fıs fıs yapıldıysa fazla su içtiğinden olmuştur.
 2. Öncelikle geçmiş olsun. 10gün evvel durduk yere mi yemeyi bıraktı ? Hangi yemle besleniyordu o aralar ? Veterinerin verdiği ilaçlar ne tür ilaçlardı ? Çıkarttığı şey dibi iltihaplanmış kanlı bir dile benziyor. hayvanın ağzını açtıgınızda dili görünüyor mu ?
 3. EvaGeckos

  Leopard Gecko Bilinmeyen Sıvı

  Aynen iç organlarıdır. Bu tarz sıvılardan en ekstrem örnekler ya deri degiştirirken parmak ucu kanaması ile kalemle çizilmiş gibi çizik çizik kan lekeleri olur yada boş yumurta tarzı atılımlardır ama sizinki morio ile alakalı.
 4. EvaGeckos

  Leopard Gecko Bilinmeyen Sıvı

  Morioların yaralarından damlayan bir sıvı bu. Yem olurken son şakasını yapmış
 5. EvaGeckos

  Leopard Geckom 3 Gündür Böyle Yatıyor

  Merhaba, Bu yiğit böyle yoğurt yemeyi seviyor gibi 😅 Kış uykusu sorunu olmasını istemiyorsanız 25-35 gibi geniş bir aralıkta tutmayın sıcaklığı. 25 çok soğuk , 35 ise çok sıcak. 30 dereceye termostat ile sabitlemenizi öneririm. kiş uykusuna yatacak olan hayvan yemden kesilir buarada.
 6. EvaGeckos

  Leopard Gecko

  1) yem yerken videosu 2) canlının güncel dışkısı bunlara bakılıp anlaşılabilinir.
 7. EvaGeckos

  Leopard Gecko Eş Seçimi Yardım

  Eclipse-Mack snowdan devam et. Eğer het albinosu yoksa
 8. EvaGeckos

  Leopard Geckoma Hangi Morf Dişi Almalıyım ?

  Super giant ile giant arasındaki farkı anlamak için zaten hayvanın kilo alma ivmesine bakmak gerekiyor. O yüzden açıkcası şüpheli yaklaşıyorum. super giant demek için erken. 5ay 47gram iyi bir oran ama giantlık için bile emin konuşamayız biraz daha beklememiz gerekiyor. kimden almıştınız ?
 9. EvaGeckos

  Leopard Geckoma Hangi Morf Dişi Almalıyım ?

  Super Giant’ı geçtim Türkiyede Giant morphda bile canlı bulmak zor. Kimden aldınız acaba canlıyı? Şu an yaşı ve gramı kaç ? Eğer dedikleriniz doğruysa giant geni sadece büyüklük olarak hayvanı etkileyen. Renklere bir etkisi olmayan bir gendir. Renklere etkimek için tangerine , sunglow tarzı morphlar önerebilirim ben. Canlının erkek olduğunu söylemişsiniz. Gerçek bir super giant ise dişinin en az +70gram olmasına özen gösterin.
 10. EvaGeckos

  Yavru Gecko Yemiyor

  Merhabalar, leopard geckolar duygusal hayvanlar değillerdir ve toplu şekilde yaşamazlar. Muhtemelen büyük olan yavru olanı domine ettiği için yavru olan yemden düştü. Yavru olanı(büyük olanı değil) yeni uygun bir kaba alıp orda bakım yapmaya başlarsanız yem yemeye başlayacaktır. Eğer bir farklılık olmazsa anlattığın gibi elinle zorlamadan agzina koyup günde sabah 3 , aksam 3 un kurdu yedirerek. 5 gün bunu uygularsan 7. Gün kendisi tekrardan yeme düşecektir. Hatırlatmakta fayda var Leopard geckoların bazıları elde stres olmuyor olabilirler ama bu kesinlikle ele alininca da yem yemeye devam edeceği anlamına gelmez. Çoğu leopard yem yemeden evvel ele alınmamış , yeni uykudan uyanmamış veya rahatsız edilmemiş ise o kadar yeme fazla dikkat verirler. İstisnalar vardır illa ama bu gerçeği değiştirmez.
 11. EvaGeckos

  Üretim Yardimi

  Forumlar elbet bilmediklerimizi öğrenmemiz için kurulan yerler ama biraz araştırma yaparsanız sorduğunuz soruların çoğunun cevabını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. w&y sendromu artık eskisi gibi yaygın olmamakla beraber w&y olan canlılarda denge problemi , kafa pozisyon düşüklüğü , star gaze denen sersem hareketini yapan canlılara deniyor. Enigma sendromuna benziyor ama genelde o kadar ağır olmuyor.
 12. EvaGeckos

  Üretim Yardimi

  Merhabalar, Öncelikle leopardların illa Çiftleşmelerine gerek yoktur. Kendileri zaten eş ile bile yaşamayan canlılardır. Çiftleşme bilinçli kişiler tarafından profesyonel şekilde yapılmalıdır. İnkübasyon sırasında oynayan Derece yavruların göz kapaksız , dirseksiz , kısa vücutlu veya başka deformasyonlara sebebiyet verebilmektedir. Bunlar dışında hasta , büyümeyen , cüce olan , genetik bir sıkıntısı olan canlilarda anaç yapılmamalıdır. Genetik olarak ise bilinmeyen genetikli leopardların çiftleştirilmemesi gerekir. Bir leopardın genetiği (het dahil) bilinmiyorsa o leopard “pet quality” yani sadece pet olarak bakılması gerekmektedir. Genetiklerde ise çaprazlanmaması gereken bir kaç morph vardır. 1) enigma x enigma yapılmamalıdır. Yavruların %25i ölür. 2) sendromlu enigma çiftleştirilmemelidir. Gelen enigma yavruların %95i sendromlu gelir 3) White&Yellow sendromu olan canlılar çiftleşmemelidir. 4) Farklı tür albino veya farklı tür albino heti taşıyan canlılar çiftleşmemelidir. Örnek : tremper x het bell 5) Göz genini etkileyen genler çaprazlanmamalıdır. örnek: Marble eye x Eclipse , Lemon x Eclipse albino Genetik sıkıntılı bir konudur. Eğer konuya hakim değilseniz sonucunda sakat doğacak yavrunun veya ilerde acı çekecek canlının sebebi siz olacaksınız. Bu bilinç ile ilerleyin.
 13. EvaGeckos

  Leopard Gecko Çift Seçimi

  Albinolarının aynı tür olması. enigma x enigma olmaması. ve ürettiğinizde çıkabilecek yavruların en azından anne veya babadan daha iyi çıkabilecek ihtimali olan canlılar alırsanız daha iyi olur
 14. EvaGeckos

  Morph Nedir?

  Tabi bilinmeyen birkaç het’te muhtemel Cevaplayan arkadaşlardan ricam böyle morph tahminlerinde bilmiyorsak yorum yapmamamız. Zaten anne-baba bilinmiyor ise direkt pet morph desek daha doğru olur diye düşünüyorum ..
 15. EvaGeckos

  Leopard Gekco Morf

  Canlı pet quality super snow. Gözler eclipse demek yanlış olabilir çünkü eclipse geni yok gibi (üreticinsen morph almak en doğrusudur) . Gözler super snowlarda hep simsiyah olur.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×