Jump to content

Egemen27

Members
 • Content count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Egemen27 last won the day on January 17

Egemen27 had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhabalar. Yakın bir tarihte Crested Gecko sahipleneceğim. Repashy, Pangea gibi mamaları Türkiye'de nereden bulabilirim ? Veya yurt dışından nereden sipariş edebilirim ?
 2. Merhabalar. Şimdi 7 aylık olan Leopar Gekom için güzel bir biyoaktif setup kurmayı planlıyorum. İnternetten özellikle yabancı sitelerden baya araştırma yaptım fakat bazı malzemeleri bulmakta zorlandım açıkçası. %60 Topsoil %40 Oyun kumu karışımı bir toprak hazırlamayı planlıyorum. Malzemeleri nereden bulabileceğime dair bir fikri veya deneyimi olan paylaşabilir ise çok memnun olurum.
 3. Egemen27

  Leopard Geckom Yemek Yemiyor

  30 derece üstü sıcaklık gerekiyor yemeklerini iyi sindirebilmeleri için. Hayvanın eksiği var ise neden almadın ? Yememesi gayet normal. Aynı zamanda Kalsiyum+D3 ve Multivitamin takviyesi yapman lazım eğer yapmıyorsan. Hayvana baktığın yerin fotoğrafını da gösterirsen daha iyi yardımcı olabilir forumdaki arkadaşlar...
 4. Egemen27

  Dişi Ve Erkek Aynı Yerde Yaşar Mı

  Sorun yok, iyi hobiler dilerim. 😅
 5. Egemen27

  Dişi Ve Erkek Aynı Yerde Yaşar Mı

  Yani ne diyeyim yapmaya zaten baştan niyetlisiniz 🤣. Birkaç gün ile olan birşey değil millet yıllarca bakıyor bir gün sabah kalkınca bir bakıyorlar her yer kan gekolardan birinin kolu yok. Ne zaman olacağı belli olmuyor. Sizin hayvanınız ama gerçekten böyle bir riski alıp içiniz rahat edicekse bana birşey söylemek düşmez.
 6. Egemen27

  Dişi Ve Erkek Aynı Yerde Yaşar Mı

  Tavsiye etmiyorum. AFT'lerde de pek önermiyorlar aslında. Yani sizi durduramam tabiki de ama hayvanın can sağlığı açısından düşünmenizi tavsiye ederim...
 7. Egemen27

  Dişi Ve Erkek Aynı Yerde Yaşar Mı

  Leopar geckoların cinsiyet ve yer fark etmezsizin üreme dışında birlikte tutulması riskli bir durum. Her an birbirlerine saldırabilir, uzuv bile koparabilirler. Aynı zamanda biri diğeri üzerinde baskınlık kurması durumunda onu ısı kaynağı, yemek ve su kapları gibi yerlerden uzak tutabilir. Böyle durumlarda hayvanlarda aşırı kilo kaybı ve halsizlik görülebiliyor. Tabi birbirlerine verdikleri fiziksel hasar da var...
 8. Egemen27

  Bioactive Teraryum

  Valla ben 25 tane Dairy Cow için 150 verdim... O yüzden bilmiyorum fakat Facebook Isopod gruplarına bakabilirsin genellikle Springtail da satıyorlar onlarda.
 9. Egemen27

  Bioactive Teraryum

  Sadece İsopod ve Springtail konusunda cevap verebileceğim maalesef bitki konusunda ben de başkalarına danışırım hep😁. Evet İsopod ve Springtail birlikte yaşayabilir hatta bazı yabancı siteler en iyi sonuç için iki türü de öneriyor. Hem renkli bir tür İsopod güzel görünür...
 10. 24 Haziran günü sahiplendiğim Leopar Geckomun fotoğraflarını paylaşmak istedim. Aldığımda 1 haftalıktı kendisi. Forumda genellikle sağlık sorunu olan hayvan sahiplerinin yardım istekleri çıkıyor. Tabi bu beni mutlu etse de (hayvan sahiplerinin hayvanlara değer verip iyiliklerini istediğini görmek) gene de arada tatlı fotoğraflar görmek istiyor insan😂. Bu arkadaşın ismi June, kendisi benim ilk sürüngenim. Bir de Fire Skink var fakat kendisi toprak altından çıkmaz bir halde ve geleli daha yeni 2 ha fta olduğu için çok dokunmuyorum.
 11. Egemen27

  Fire Skink Hakkında.

  Yakın bir tarihte Fire Skink almaya karar verdim. Bakımı hakkında araştırma yaptım fakat bakanlardan da fikir almak, püf noktalarını öğrenmek isterim. Bir de tabiki canlıyı nereden bulabileceğimi... Elimde şuan bir Leopard Gecko var. Kendisi 4 aylık ve 4 aydır da benimle. Ona verdiğim vitaminleri (Exo Terra) Fire Skink'e de verebilir miyim ?
 12. Egemen27

  Leopard Geckoma Bir Şey Oldu

  Aslında bu bilgi çok doğru bir bilgi değil, sürüngen size alışıksa ve derisi zaten soyulmaya başladıysa ulaşması zor yerler için (ayaklar ve sırt gibi) yardım edilebilir. Acil olsun olmasın, hayvanın rahatlamasını sağlar. Zaten benim Leo deri değiştireceği zaman bir hırçın oluyor 🤣. Tabi dediğim gibi bunun için derinin zaten kısmen kalkmış veya soyulmaya başlamış olması gerekir. https://reptifiles.com/bearded-dragon-care/bearded-dragon-illnesses-health/shedding/ Bu linkte Sakallı Ejderhalar için söylenmiş, fakat çoğu kertenkeleye uygulanabiliyor. Ben Leoparıma hiç yardım etmedim ama gerek olduğu zamanlar tabi olabilir. Bazı insanlar neredeyse her deri değişiminde yardım ediyor deri kalmasın ve kangren olmasın diye, ne kadar doğrudur bilmem ama yardımdan zarar gören bir hayvanın kaydını da görmedim henüz.
 13. Merhabalar, ailem ve ben yakın tarihte ilk sürüngenimizi sahiplendik. Kendisi sağlıklı bir Leopard Gecko ve gerçekten çok sevdiğimiz bir aile ferdi gibi oldu bize. Bu sene Üniversiteye gidiyorum. Gideceğim Üniversite yaşadığım şehirde olduğu için taşınmamayı ve koleksiyonumu genişletmeye karar verdim. Zaten ailem de hevesli 😂. Şu an aslında Fire Skink düşünüyorduk. Fakat almadan ve her şey kesinleşmeden önce sormak istedim. Türkiye'de üreticisini kolayca bulabileceğim başka ne türler var ? Yılanları özellikle çok seviyorum. Ball Python ve Western Hognose favorilerim fakat ne bulursam atlayacak durumdayım. Eğer bulursam yemini (tahminen kemirgenleri) nereden bulabilirim ? Özellikle dondurulmuş istiyorum. Bilgilendirebilecek olan var ise veya tavsiyesi olan lütfen yazsın şimdiden teşekkürler.
 14. Egemen27

  32 Litre Akvaryum

  Adana canlı yeme baktım, internet sitelerinde gözükmüyor. İnstagram hesaplarına yazdım fakat cevap gelmedi daha ayrıntılı bilgi nereden bulabilirim ne zaman geleceği ile ilgili ?
 15. Egemen27

  32 Litre Akvaryum

  Millipede düşünmedim değil aslında, bakımı zor olur mu ? Bir de canlıların resimleri varsa çok hoş olur 😁.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×