Jump to content
Wendora35

Tarantulam Çok Mu Yavaş Büyüyor?

Önerilen İletiler

Merhaba Grammostola Rosea tarantulam 2.5 yılda 5 kabuk attı fakat hala çok küçük normal mi bilmiyorum ayda bir adult dubia veriyorum büyük olduğu için yetiyor nemini eksik etmiyorum ve İzmirde yaşıyorum normal bir sıcaklık. Alta ilk aldığımı ve son halini attım aldığım adam kaç l olduğunu bilmiyordu. Bilgi verirseniz çok sevinirim sizce normal mi yoksa bende mi sorun var ve sizce sağlıklı mı?

23468E8F-D29E-45F7-AAEF-A18E442D6608.png

3A380803-0AF9-4737-AF30-4546F73FCC60.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 18 dakika önce yazdı:

Bacak boyu ne kadar görünüş olarak l5 ten daha büyük olduğunu düşünüyorum 

Aslında sormak istediğim şu bu hayvanın ömrü 5 yıl ve şuan en az 2.5 yaşında hala küçük adult olmadan zamanını doldurup ölme şansı var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 14 dakika önce yazdı:

Bacak boyu ne kadar görünüş olarak l5 ten daha büyük olduğunu düşünüyorum 

İlk resimde l4 gibi duruyor ona geldikten sonra 5 kabuk attığını söylemiş l8-9 diyebiliriz

Arkadaşın sorusuna gelirsek Grammostola türleri zaten çok yavaş büyüyen bir tür.. hatta bir arkadaşım boehmeisinin 1.5 senede L7 ye anca geldiğini söylemişti.. diğer türlerlerden örnek vermek gerekirse bir murinus veya parahybananın L7 ye gelmesi max 1 sene tabi ortam koşullarının stabil düzeyde olması şartı ile

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Erastes, 4 dakika önce yazdı:

İlk resimde l4 gibi duruyor ona geldikten sonra 5 kabuk attığını söylemiş l8-9 diyebiliriz

Arkadaşın sorusuna gelirsek Grammostola türleri zaten çok yavaş büyüyen bir tür.. hatta bir arkadaşım boehmeisinin 1.5 senede L7 ye anca geldiğini söylemişti.. diğer türlerlerden örnek vermek gerekirse bir murinus veya parahybananın L7 ye gelmesi max 1 sene tabi ortam koşullarının stabil düzeyde olması şartı ile

büyümeden ölmez değil mi? Çünkü ömrünün 5 yıl olduğu söyleniyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wendora35, 6 dakika önce yazdı:

Erkekler dişilere göre daha az yaşıyor canlınız dişi ise daha uzun yıllar sizinle olacaktır tabi herhangi bir olumsuz dış etken yaşanmazsa..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wendora35, Bir saat önce yazdı:

Hayır yetişkin olmadan ömrünün sonuna gelmesi diye bir olay yok, erkekler son kabuklarını atarak yetişkin olur ve genelde birkaç sene sonra ömürleri biter. Mesela atıyorum bir senede yetişkin erkek olan murinus bir sene daha yaşar ve iki senelik ömrünü doldurur, ama sizin canlınız dört senede yetşkin erkek olur ve bir-iki sene daha dayanır. İşte türlerin ömürleri buna dayanarak söyleniyor, yavaş büyürse daha geç ölür mantığı. Dişilerde ise böyle bi olay yok, belli bir boyuta geldiklerinde çiftleşmeye başlıyorlar ve yaşadıkları süre boyunca daha nadir de olsa kabuk atmaya devam ediyorlar ve yaşlılıktan ölüyorlar. 

tarihinde ravenouscortex tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.