Jump to content
KomutanIogar

Tartara Üretim

Önerilen İletiler

Selam herkese elimde orta ve büyük boy olmak üzere 25 tane tartara var.

Bunların üretmek için neler yapmam lazim her gün patates, havuç vb şeyler veriyorum.

Nasıl en hızlı şekilde üretirim ?

Ve bu süreç nasıl işler nasıl yumurtlarlar ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sıcaklığı arttırarak.. 28-30 derecede tutarsan metobilizmaları hızlanır daha sık beslenip büyürler çiftleşme ve dişilerin kuluçka süresi kısalır.. beslenmeleri için sebze ve meyveye ek olarak kuru gıdalarda vermelisin yulaf ezmesi kaba kepek kemirgen yemleri vs.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kedi maması , köpek maması verebilirsin. Ben protein oranı fazla diye kedi maması kullanıyorum. ( CarrefourSA da dostluk maması 5tl bir şey) . Ama kedi maması da köpek mamasına göre daha yağlı , o yüzden peçetenin arasına koyup eziyorum , hem parça parça oluyor , hemde fazla yağını alıyorum . Onun dışında az bi yulaf ezmesi , mineral almaları için yeşillik falan verebilirsin . Su ihtiyaçlarını besinlerden değil , direkt koyduğum su kabından karşılıyorum . Su kabının içine peçete vb koyarsan küçükler boğulmaz . Zaten bende yeni aldım tartarayı , dubialara kıyasla baya hızlı kabuk atıyorlar . Sıcaklık 27-28 de sabit benim . 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tarantula_Yusuf, 14.04.2022 - 13:41 yazdı:

Kedi maması , köpek maması verebilirsin. Ben protein oranı fazla diye kedi maması kullanıyorum. ( CarrefourSA da dostluk maması 5tl bir şey) . Ama kedi maması da köpek mamasına göre daha yağlı , o yüzden peçetenin arasına koyup eziyorum , hem parça parça oluyor , hemde fazla yağını alıyorum . Onun dışında az bi yulaf ezmesi , mineral almaları için yeşillik falan verebilirsin . Su ihtiyaçlarını besinlerden değil , direkt koyduğum su kabından karşılıyorum . Su kabının içine peçete vb koyarsan küçükler boğulmaz . Zaten bende yeni aldım tartarayı , dubialara kıyasla baya hızlı kabuk atıyorlar . Sıcaklık 27-28 de sabit benim . 

sormak istediğim şey 30 adetlik bi koloniye ne sıklıkla besin vermeliyiz veyahut kolonideki sayı arttıkça besleme sıklığı mı artmalı yoksa porsiyonun büyümesi yeterli mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pervaya07, 2 saat önce yazdı:

sormak istediğim şey 30 adetlik bi koloniye ne sıklıkla besin vermeliyiz veyahut kolonideki sayı arttıkça besleme sıklığı mı artmalı yoksa porsiyonun büyümesi yeterli mi ?

Bende de 30 civarı var. Kap yaptım içine kedi mamasını ezip koydum , birazda yulaf ezmesi koydum. Küf yapmasın diye uzak kalan tarafa da su kabı koydum , küçükler boğulmasın diye su kabına peçete koydum. Şuanda sadece su azaldıkça ekleme yapıyorum . Besine ellemiyorum. Besin tükenirse veya küflenirse yenilerim sadece. Birde arada yeşillik koyarım. Koloni büyüdükçe porsiyonu arttırsan bile hızla tükeneceğinden daha sık yenilemen gerekecek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: berkay.pdf
      son bir aydır araştırıyorum ama tartara bulamıyorum bunun yanında 2 cm den büyük dubia da yok yardımcı olabilir misiniz?
    • Yazan: Harun27
      Elimde 15 adet Tartara var, birisi erkek adult boy. Canlım için büyük olduğundan satıyorum. Gaziantep il içi elden teslim olur, civar illere de dolmuşlarla gönderim yapabilirim. 
      Tane fiyatı 1 Tl
      Fiyat konuşabiliriz
    • Yazan: FutureMarker905
      Merhaba ben leopard gecko bakmayı düşünüyorum fakat canlı yemler konusunda sıkntı var canlı yemler kaçarsa ve evi böcek basarsa diye korkuyorum canlı yemleri nasıl saklamalıyım?
    • Yazan: akudra
      Merhabalar bearded'ım için herşeyi tamamladım kendisi de sağlıklı bir biçimde geldi @tugrul'a teşekkür ederim güvenilir bir üretici.

SURİNAM HAMAMBÖCEĞİ  
      Sıkıntım şurada surinam hamamböceği aldım 60 adet 20 litrelik bir saklama kabına 2 3 cm yüksekliğinde cocopeat koydum ve tepeye vazelin sürdüm follukları ufak ufak yere koydum. 
      Kap büyük müdür? Patatesleri yememişler neden? üretim için adult (sadece dişiler yeterli üretim için)olanları tekli ayırıp mı üretmem lazım? Dişi veya erkek olduğu nasıl anlaşılır? Vazelin sürünce cocopeat'le birlikte tepkime yaptı galiba aşırı nemli su damlacıkları var bir sürü neden, zararlı mı? Patatesleri (sebze meyve de dahil) görmelerini nasıl sağlıcam? Roach Chow'a gerek yok galiba değil mi? Nem oranı ne kadar olmalı? Su içmelerini nasıl sağlarım? Adult ve yavrular aynı yerde olsa sıkıntı olur mu? Kanatlı halleri adult mu oluyor yoksa cinsiyetle mi alakalı? UFAK NOT BİRÇOĞU YETİŞKİN                                                                                                       TARTARA
      50 adet tartara aldım ve 3.5 litrelik bir kaba koydum içine roach chow koydum (2.5 su bardağı tavşan yemini blendırladım sonra 1.5 su bardağı yulaf koyum bir daha blendırdan geçirdim) follukları da ihmal etmedim tabi.Bir çoğu boy olarak küçük.
      Nasıl üretebilirim? Gene tekli kap mı kullanmam lazım? Dişi erkek nasıl anlaşılır? Nem miktarı ne kadar olmalı? Adult ve yavrular aynı yerde olsa sıkıntı olur mu? Mite yapmasın diye içine buffalo kurdu koyabilir miyim? Su nasıl içirebilirim? UFAK BİR NOT DAHA: Su kristalini biliyorum başka bir yöntem yok mu?  
      ^ÜŞENMEYİP CEVAPLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM^
    • Yazan: EMEGEN
      beslemeyi dışarıdan aldığımız veya bulduğumuz böcekler ile yapmanın bir zararı var mıdır?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.