Jump to content
Serious_Nam3

Tarantula Hobisine 2-3 Ay Içinde Başlamak Istiyorum

Önerilen İletiler

Önerebileceğiniz başlangıç türleri (yer türü) var mı?B. Smithi veya nhandu tripepii düşünüyorum ama yinede danışmak daha mantıklı olur diye düşündüm 1 haftaya leopard gecko ve canlı yemler (un kurdu,dubia) alacağım dolayısıyla tarantula bakımı için gerekli canlı yemlerimde olacak bakımları (yaşam alanı,sıcaklık,ne kadar beslemeliyim vs) konusundada yardımcı olursanız sevinirim

tarihinde Serious_Nam3 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tür olarak sormuşsun ama hangi boyutlarda alacağını belirtmemişsin. Sling(yavru) boyutta tarantulalarda tür farketmiyor hepsini başlangıçta besleyebilirsin ama büyüdüğünde sorun olabilir . Şuanda piyasada ne var ne yok bilmiyorum ama chromatus , vagans gibi yer türlerini öneririm .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 2 dakika önce yazdı:

Tür olarak sormuşsun ama hangi boyutlarda alacağını belirtmemişsin. Sling(yavru) boyutta tarantulalarda tür farketmiyor hepsini başlangıçta besleyebilirsin ama büyüdüğünde sorun olabilir . Şuanda piyasada ne var ne yok bilmiyorum ama chromatus , vagans gibi yer türlerini öneririm .

Sling beslersem neden büyüdüğünde sorun olur?Ben L4-L6 civarı veya sling düşünüyorum 1 tane alacağım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Serious_Nam3, 52 dakika önce yazdı:

Sling beslersem neden büyüdüğünde sorun olur?Ben L4-L6 civarı veya sling düşünüyorum 1 tane alacağım

Canlı bir müddet sonra hem kendi karakteri hem de türünden kaynaklı olarak davranış ve hareketlerini değiştirmeye başlar.O yüzden başlangıçta tür seçimi çok önemli saldırgan bir tür seçerseniz gün geçtikçe saldırgan,defansif türler (defansiften kastım albopilasum,bohmei,vegans vb. tarzı daha uysal olarak nitelendirilen türler) gün geçtikçe defansif çekingen olacaktır.Sling hallerinde pek bir farklılık yoktur,genellikle bir zaman sonra (ortalama olarak L6-L7 kabuklarında olur) ortaya çıkar.Şunuda unutmamak gerek sakin tür almanıza rağmen ısırmayacağının ani ataklar yapıp saldırgan tutum sergilemeyeceğinin garantisi yoktur...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kemal, 2 saat önce yazdı:

Canlı bir müddet sonra hem kendi karakteri hem de türünden kaynaklı olarak davranış ve hareketlerini değiştirmeye başlar.O yüzden başlangıçta tür seçimi çok önemli saldırgan bir tür seçerseniz gün geçtikçe saldırgan,defansif türler (defansiften kastım albopilasum,bohmei,vegans vb. tarzı daha uysal olarak nitelendirilen türler) gün geçtikçe defansif çekingen olacaktır.Sling hallerinde pek bir farklılık yoktur,genellikle bir zaman sonra (ortalama olarak L6-L7 kabuklarında olur) ortaya çıkar.Şunuda unutmamak gerek sakin tür almanıza rağmen ısırmayacağının ani ataklar yapıp saldırgan tutum sergilemeyeceğinin garantisi yoktur...

Defansifin o türlerle alakası yok. Bahsettiğin türler sakin ve uysal türler olarak geçer ama bol bol bombalama yaparlar. Onun haricinde örnek olarak murinusun tanımında defansif ve agresif yazar, nedeni saldırgan bir tür olmasidir. Yeni başlayanlara önerilmez. Defansif kelimesinde bahsedilmek istenen şey o canlının agresif ve rahatsız edildiğinde hiç cekinmeden isiracagi anlamına gelir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Serious_Nam3, 3 saat önce yazdı:

Önerebileceğiniz başlangıç türleri (yer türü) var mı?B. Smithi veya nhandu tripepii düşünüyorum ama yinede danışmak daha mantıklı olur diye düşündüm 1 haftaya leopard gecko ve canlı yemler (un kurdu,dubia) alacağım dolayısıyla tarantula bakımı için gerekli canlı yemlerimde olacak bakımları (yaşam alanı,sıcaklık,ne kadar beslemeliyim vs) konusundada yardımcı olursanız sevinirim

Brachypelma ailesinden istediğin herhangi bir tür ile baslayabilirsin. Beslenmesi sıcaklığı kabuk atmasi vs o konular hakkında forumda bir çok paylaşım var. Forumda tarantulalar konusuna girersen istedigin tüm soruların cevabını orada bulabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 1 saat önce yazdı:

Defansifin o türlerle alakası yok. Bahsettiğin türler sakin ve uysal türler olarak geçer ama bol bol bombalama yaparlar. Onun haricinde örnek olarak murinusun tanımında defansif ve agresif yazar, nedeni saldırgan bir tür olmasidir. Yeni başlayanlara önerilmez. Defansif kelimesinde bahsedilmek istenen şey o canlının agresif ve rahatsız edildiğinde hiç cekinmeden isiracagi anlamına gelir.

Defansif direkt olarak çekinmeden ısırır anlamına gelir diyemeyiz. Defansif korumacı türler için söylenir. Murinus evet agresiftir fakat defansif yönü de vardır öncelik kaçmaktır kendini savunmaktır uygun pozisyon bulursa saldırır. Dominican purple murinustan farklı olarak bana göre daha agresif bir türdür. Defansiftir fakat önceliği saldırmaktır. Ben nhandunun defansif bir canlı olduğunu düşünmüyorum. Defansif dediğimiz albo, gp gibi türlerdir. Gp bana göre tam defansif denilebilecek bir türdür juve boyutlarını deneyimledim. Önceliği saldırmak değildi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 13 saat önce yazdı:

Defansif direkt olarak çekinmeden ısırır anlamına gelir diyemeyiz. Defansif korumacı türler için söylenir. Murinus evet agresiftir fakat defansif yönü de vardır öncelik kaçmaktır kendini savunmaktır uygun pozisyon bulursa saldırır. Dominican purple murinustan farklı olarak bana göre daha agresif bir türdür. Defansiftir fakat önceliği saldırmaktır. Ben nhandunun defansif bir canlı olduğunu düşünmüyorum. Defansif dediğimiz albo, gp gibi türlerdir. Gp bana göre tam defansif denilebilecek bir türdür juve boyutlarını deneyimledim. Önceliği saldırmak değildi.

Sanırım anlatmak istediğim tam anlaşılmamış 😊 ben de eksik anlatmış olabilirim. Murinusu tamamen örnek olarak verdim. Defansif dedigim canlıların olayı kendini savunmaktır. İlk iş kaçıp sonra isirmaktir. Ama brachypelma türlerinde, gp veya alboda gözlemlediğim tamamen kaçmak. Isırma durumlarina veya atak yapmalarina denk gelmedim hic. Bu yüzden bunlar pek bir defansif tür değil tek yaptıkları kaçarak bombalama yapmak. Ayrıca defansif demek agresif demektir demedim, canlının tanımında "defansif ve agresif" yazar dedim. Buradaki agresiflik saldirganligini temsil ediyor, defansiflik ise rahatsız edildiğinde kaçıp bombalamak yerine kendini savunup isirmaktan cekieyecegi anlamına gelir. (bahsettiğim bu türlerde bombalama tüyü zaten olmaz, genelde eski dünya tarantulalari.)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.