Jump to content
rengoku

Tarantula İçin Talaş

Önerilen İletiler

Merhabalar, yaklaşık 1 ay kadar önce yavru bir tarantula edindim. Tarantulam kabuk değiştirdi ve biraz büyüdü yaşam alanını orantılı şekilde büyütmek istiyorum ama taban malzemesiyle alakalı bir sıkıntı çekiyorum(daha doğrusu aklıma takılan bağzı şeyler var).Hindistan cevizi torfu bulamadım büyük ve tanıdığım bir petshopa gittim orda talaş kullanabilirsin dediler bende biraz talaş satın aldım. L3 bir vagans için talaş kullanmam sıkıntı yaratır mı yani nem tutma konusunda ve canlıya rahatsızlık verir mi 
yanıtlarsanız çok mutlu olurum ilk canlım ve forumda yeniyim :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, talas kullanan duymadım. Yani bazı arkadaşlar adult için baya dekorlu terra yaparken kullanmışlar 1 2 kişide görmüştüm. 

Siz hiç uğraşmayın nemlendirme vs talaş uymaz zaten. 

İnternete yazarsanız Genta Cocopeat diye. En iyi cocopeat Türkiye'de budur. Sitelerde bulabilirsiniz. 5 litresi bile çok gidiyor. Sıkıştırılmış torf oldugu için kendi paketine şu ekliyorsunuz o iyice şişiyor. 

tarihinde royal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanıtlarınız için teşekkür ederim hindistan cevizi torfu kullanmaya karar verdim ancak bu sabah tarantulam kaçtı sanırım havalandırma deliğinden çık (istemden çok büyük açtım) umarım bulurum eğer bulursam buraya geleceğim ve yazacağım. :(

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rengoku, 10 saat önce yazdı:

Yanıtlarınız için teşekkür ederim hindistan cevizi torfu kullanmaya karar verdim ancak bu sabah tarantulam kaçtı sanırım havalandırma deliğinden çık (istemden çok büyük açtım) umarım bulurum eğer bulursam buraya geleceğim ve yazacağım. :(

L3 bir canlı için eğer çok çok küçük bir alanda değilse büyütmenize gerek yok. 

Ayrıca bulmak için öncelikle odanızın cam ve kapılarını kapatın herhangi bir çıkış olmasın. Odanın köşelerine sıcak ve nemli bez veya havlu bırakın düzenli aralıklarla kontrol edin. Geçmiş olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh1te, 11 saat önce yazdı:

L3 bir canlı için eğer çok çok küçük bir alanda değilse büyütmenize gerek yok. 

Ayrıca bulmak için öncelikle odanızın cam ve kapılarını kapatın herhangi bir çıkış olmasın. Odanın köşelerine sıcak ve nemli bez veya havlu bırakın düzenli aralıklarla kontrol edin. Geçmiş olsun

Bugün eve döndüğümde mutfakta buldum kendisini kısa süreli bir üzüntü yaşadım ama değer 
eski yaşam alanına aldım 2, 3 kabuk sonra alanı büyüteceğim

tarihinde rengoku tarafından düzenlendi
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkeze merhabalar arkadaşlar sizlere bir sorum var. A.Geniculata L4 tarantulam var ve onu dolapta besleyebilirmiyim cevap verirseniz sevinirim dolap dediğim yerde olan bir dolap hiç ışık almıyor ve nasıl ne zaman havalandırma yapmalıyım. Tarantula hep karanlıkta yaşayabilirmi?.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metallica447, 3 saat önce yazdı:

Herkeze merhabalar arkadaşlar sizlere bir sorum var. A.Geniculata L4 tarantulam var ve onu dolapta besleyebilirmiyim cevap verirseniz sevinirim dolap dediğim yerde olan bir dolap hiç ışık almıyor ve nasıl ne zaman havalandırma yapmalıyım. Tarantula hep karanlıkta yaşayabilirmi?.

direkt güneş ışığı olmayan fakay gün ışığı olan bir yerde olması iyi olurdu ama olmasa da çok ciddi bir sıkıntı değil orda da yaşar yine ama havalandırma olması gerekli her tarafı kapalı ve çok az hava alan bir yerde bakmayın 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 2 dakika önce yazdı:

direkt güneş ışığı olmayan fakay gün ışığı olan bir yerde olması iyi olurdu ama olmasa da çok ciddi bir sıkıntı değil orda da yaşar yine ama havalandırma olması gerekli her tarafı kapalı ve çok az hava alan bir yerde bakmayın 

Ve bi sorum da var 25 derece ideal diyor 

Ama gece ve saat 2 3 civarları 16 18 derece ye düşüyor bu düşüş sorun yaratır diyolar nasıl bi yöntemle 25 derece yapabilirim. böyle bir strafor ile sıcak kalmasını deneyeceğim 

16965279973122969596154574787601.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metallica447, 05.10.2023 - 20:47 yazdı:

Ve bi sorum da var 25 derece ideal diyor 

Ama gece ve saat 2 3 civarları 16 18 derece ye düşüyor bu düşüş sorun yaratır diyolar nasıl bi yöntemle 25 derece yapabilirim. böyle bir strafor ile sıcak kalmasını deneyeceğim 

16965279973122969596154574787601.jpg

strafor ısı yaratmadığı için daha yavaş düşmesini sağlar sadece düşmemesini sağlamaz sabah 25 akşam 16 dedikleri gibi sıkıntılı hem düşük hem de sıcaklık değişimi baya fazla iklimlendirme dolabı yapabilirsiniz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: rengoku
      Merhaba l3 vagans tarantulam mağarasının önünü toprakla kapattı ve 3 gündür dışarı çıkmıyor yaklaşık 2 hafta önce kabuk attı sanırım erkek, bunu neden yapıyor olabilir torfta veya teraryumda bir sıkıntı olduğunda mı yapıyorlar yoksa kabuk değiştirmek için mi ? ne kadar süre sonra endişelenmem gerek (başlık ironi)

a7d56334-39fb-44dc-96db-f2a0fbfbc084.jfif
    • Yazan: eneskalayli
      Selamlar herkese,

Mümkünse İstanbul içerisinde Lasiodora Parahybana öncelikli yer türlerinden en fazla l8 canlı arayışındayım. Yoğunluklu araştırmamı Parahybana üzerine yapmış olduğum için öncelikli olarak parahybana istiyorum fakat önerileriniz doğrultusunda farklı türlere de yönelmem mümkün. Daha önce karınca ve mantis besledim. Tarantula konusunda uzun zamandır isteğim var fakat bilgim yetersiz kalacağı için cesaret edip almıyordum. Artık yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum, güzel bir çocuk edinmek istiyorum fakat elde edebileceğim kanalları bilmiyorum.

Bu arkadaşları nerelerden elde edebiliriz nasıl fiyatlar ödemek makuldur, bilgilendirebilrseniz çok memnun olurum.

Keyifli hobiler...
    • Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

• Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

• Yazan: xmetk
      Linothele fallax almak istiyorum ama internette yeteri kadar bilgi bulamadım sadece tünel turu olduğunu biliyorum. Besleyen ve yardımcı olabilcek var mı ?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.