Jump to content
Ali eren sas

Yılanlar Hobisine Başlamak Için Yardım Edebilir Misiniz?

Önerilen İletiler

Hepinize merhabalar değerli hobiciler. Birkaç yıldır ilgimi çeken yılanlara birkaç aydır olan ilgim arttı ve bu hobiye artık gerçek bir geçiş yapmayı planlıyorum. Konuyu hiç dallandırmadan sadece hobiye başlangıç için önerilen türlerin( ball piton, süt, mısır yılanları ve nigritaların(özellikle ball pitonların)) en yaygın ve ucuz olan morphlarının fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Bu hobiye başlamak için iyi bir araştırma yaptım ve canlı hariç tüm malzemeleri hemen hemen nereden temin edeceğimi biliyorum fakat iş canlıya gelince bu konuda bir fikrim yok. Yanılmıyorsam şu bir kaç ay içerisinde yavruların yumurtadan çıkma zamanı ben de bu bir kaç ayda çalışmayı planlıyorum dolayısıyla 1-2 ay sonra güvenilir bir üreticiden sağlıklı bir dişi almak istiyorum. Bana bu hobiye başlamak için canlı bulmamda yardım ederseniz sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tworsty, 1 saat önce yazdı:

Canlı bulma konusunda forumu takip edebilirsiniz , güvenilir üreticiler mevcut. :)

Forumu tabiki de her daim takip ediyorum aslında sorum canlıların fiyatı 2015-2016 yılında yavru ballların 300 lira dolaylarında seyrettiğini gördüm fakat 2018 de yavru ball satan tek bir kişiye rastladım o da clasik morphu 650 den başlatıyor biliyorum ülke batıyor dolar yükseldi falan ama. 2 katına çıkması gözüme biraz çok göründü ben de emin olmak için bir de foruma sormak istedim. 2018 in yazı için klasik yavru bir ball ın fiyatı nedir diye sormuşken güvenilir bir üretici bilen birileri de yardım eder diye düşündüm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Valla 2014 fiaytlarına hiç bakmayın derim birçok çeşit canlı kolayca geliyordu 200 e ballar 150 250 corn ve king yavruları 300 400 e rainbowlar ve birçok farklı canlı ucuz şekilde geliyordu hem dolardan hemde ithalat zorlaştı sanırım artık ilgi ve talpete artınca her yıl fiyatlar dahada artıyor şuan piyasada en kolay bulunan corn ve ball yavruları bu sene 500 den aşşağı klasik bal bulunmaz zaten  milk sınırlı sayıda king çok az çıkıyor artık fiyatlarda haliyle yerli üretim olsa bile yüksek oluyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende yılan hobisine girmek istiyorum fakat şu an askıya aldım ne de olsa bir canlıya bakacağız ve ben bu canlıya en iyi şekilde bakmam icin biraz para biriktirip güzel bir yaşam alanı yapmam lazım. Umarım gönlüne göre bir dost bulabilirsin iyi hobiler 🐍

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ayhan0103, 20 saat önce yazdı:

Bende yılan hobisine girmek istiyorum fakat şu an askıya aldım ne de olsa bir canlıya bakacağız ve ben bu canlıya en iyi şekilde bakmam icin biraz para biriktirip güzel bir yaşam alanı yapmam lazım. Umarım gönlüne göre bir dost bulabilirsin iyi hobiler 🐍

Güzel dileklerin için sağol canlıdan önce güzel bir teraryum yapacağım boş da olsa en azından güzel bir görüntüsü olur hem belki o zamana kadar fiyatlar normalleşir bakalım zaman ne göstericek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fiyatların normalleşeceğini açıkçası düşünmüyorum. Bende bu sezon yılana geçiş yapıyorum. Ona göre bütçe hazırladım. İlanları bekliyorum sende ilanları bekle önce, teraryumu(geçici olarak plastik kaplarda bakabilirsin) sonrada halledersin .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yakuza, 3 dakika önce yazdı:

Fiyatların normalleşeceğini açıkçası düşünmüyorum. Bende bu sezon yılana geçiş yapıyorum. Ona göre bütçe hazırladım. İlanları bekliyorum sende ilanları bekle önce, teraryumu(geçici olarak plastik kaplarda bakabilirsin) sonrada halledersin .

Teraryum için öyle extrem bir şey yapmiycam. Tanıdığım ve bana daha önce akvaryum yapan bir camcıdan uygun boyutta bir teraryum istiycem o da bana artan camlardan bir şey yapar dekorları ve mağarayı da çinden sipariş ederim diyorum elimin altında nem ölçer ve ısıtıcı zaten var hindistan cevizi torfu almam lazım böyle en fazla 70 liraya hallederim temmuz sonu ağustos başı biter diyorum teraryum o sırada da ben biraz mesai yapar dostum için gerekli bütçeyi sağlarım. Ama fiyatlar normalleşmez de artarsa durum ne olur bilmiyorum ya boş kalır ya da ufak değişikliklerle başka bir canlı için uygun hale getiririm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali eren sas, 55 dakika önce yazdı:

Teraryum için öyle extrem bir şey yapmiycam. Tanıdığım ve bana daha önce akvaryum yapan bir camcıdan uygun boyutta bir teraryum istiycem o da bana artan camlardan bir şey yapar dekorları ve mağarayı da çinden sipariş ederim diyorum elimin altında nem ölçer ve ısıtıcı zaten var hindistan cevizi torfu almam lazım böyle en fazla 70 liraya hallederim temmuz sonu ağustos başı biter diyorum teraryum o sırada da ben biraz mesai yapar dostum için gerekli bütçeyi sağlarım. Ama fiyatlar normalleşmez de artarsa durum ne olur bilmiyorum ya boş kalır ya da ufak değişikliklerle başka bir canlı için uygun hale getiririm

Hindistan cevizi torfuna hiç bulaşma havlu kağıt iyidir. Mağrayı felanda ben kendim yapma taraftırıyım çünkü bu hobide yaratıcılığımı kullanmayı seviyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ayhan0103, 31 dakika önce yazdı:

Hindistan cevizi torfuna hiç bulaşma havlu kağıt iyidir. Mağrayı felanda ben kendim yapma taraftırıyım çünkü bu hobide yaratıcılığımı kullanmayı seviyorum. 

Elbette kağıt havlu en iyi seçenek ama ben biraz görünüşe önem veriyorum çok koyu olmayan bir torf kullanırsam dışkıyı görüp temizlemek zor olmaz diye düşünüyorum. Zaten görüntüye önem vermesem 10 liralık 35 litre saklama kapı 5 liraya iki pilastik kase kağıt havlu ve su kabı olarak ucuz sığ bir tabak kullanarak 20 lira gibi bir fiyata minik dostumuzu 1 yaşına ve daha fazlasına kadar idare edicek bir yuva rahatlıkla yapılır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali eren sas, 31 dakika önce yazdı:

Elbette kağıt havlu en iyi seçenek ama ben biraz görünüşe önem veriyorum çok koyu olmayan bir torf kullanırsam dışkıyı görüp temizlemek zor olmaz diye düşünüyorum. Zaten görüntüye önem vermesem 10 liralık 35 litre saklama kapı 5 liraya iki pilastik kase kağıt havlu ve su kabı olarak ucuz sığ bir tabak kullanarak 20 lira gibi bir fiyata minik dostumuzu 1 yaşına ve daha fazlasına kadar idare edicek bir yuva rahatlıkla yapılır.

Anladım demek istediğini. Kayın ağacı kırığı da alabilirsin torftan biaz daha pahalı olup rengi sarımtıraktır. Sanırsam hemsterlarda felanda kullanıyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ayhan0103, 1 dakika önce yazdı:

Anladım demek istediğini. Kayın ağacı kırığı da alabilirsin torftan biaz daha pahalı olup rengi sarımtıraktır. Sanırsam hemsterlarda felanda kullanıyorlar.

Olabilir hele önce bir teraryum ve dekorlar gelsin de ondan sonra zemini hallederiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali eren sas, 10 dakika önce yazdı:

Olabilir hele önce bir teraryum ve dekorlar gelsin de ondan sonra zemini hallederiz

Allah kolaylık versin umarım gönlüne göre bir teraryum hazırlarsın😀😀

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.