Jump to content
Ceronimo

Gecko Besleme

Önerilen İletiler

4 aylık bir geckom var dün bir adet un kurdu verdim sabah baktığımda kurdun bi kısmını sindirip kalan kısmını dışkılamıştı sindirilmemiş bir şekilde duruyordu kurt hayvan 6 gündür bişey yemedi ısıtıcı ped de henüz gelmedi sindirim ped olmadığı içinmi olmadı yem vermem için ped lazımmı ? Yem verimmi ısıtıcı gelmeden cevaplarsanız sevinirim

VIA_S10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ceronimo, 5 dakika önce yazdı:

4 aylık bir geckom var dün bir adet un kurdu verdim sabah baktığımda kurdun bi kısmını sindirip kalan kısmını dışkılamıştı sindirilmemiş bir şekilde duruyordu kurt hayvan 6 gündür bişey yemedi ısıtıcı ped de henüz gelmedi sindirim ped olmadığı içinmi olmadı yem vermem için ped lazımmı ? Yem verimmi ısıtıcı gelmeden cevaplarsanız sevinirim

Geckolar alttan yeterli ısıyı almadığı sürece sindirimleri sekmeye uğrar . Unkurdunun kabuğunun içerdiği kitininde fazla olmasından kaynaklı sindirememiş hayvan. Yem konusunda ise kabuğu daha ince olan dubia kullanabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Geckolar alttan yeterli ısıyı almadığı sürece sindirimleri sekmeye uğrar . Unkurdunun kabuğunun içerdiği kitininde fazla olmasından kaynaklı sindirememiş hayvan. Yem konusunda ise kabuğu daha ince olan dubia kullanabilirsin
Elimde tartara var ped gelene kadar ondan versem olurmu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ceronimo, 11 dakika önce yazdı:

Elimde tartara var ped gelene kadar ondan versem olurmu

Tam olarak Tartaranın kitin tabakasıyla ilgili bir fikrim yok ancak un kurtlarının maşayla tutarken onlar gibi pörtlememesinden yola çıkarak birde tartarayı dene derim. Zaten dışkıladımı sindirip sindiremediğini anlarsın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ceronimo, 2 saat önce yazdı:

Isıtıcı ped bu canlıların olmazsa olmazı sindirim sistemleri çok hassas keşke ısıtıcı pedi en gerekli eşyaları aldıktan sonra sahiplenseydiniz canlıyı veya sahiplendirilseydi diyim. Özellikle geckonuz yavru olduğu için bir an önce edinmeniz öneririm tartara konusundada un kurşundan daha kolay sindirilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Isıtıcı ped bu canlıların olmazsa olmazı sindirim sistemleri çok hassas keşke ısıtıcı pedi en gerekli eşyaları aldıktan sonra sahiplenseydiniz canlıyı veya sahiplendirilseydi diyim. Özellikle geckonuz yavru olduğu için bir an önce edinmeniz öneririm tartara konusundada un kurşundan daha kolay sindirilir 
Isıtıcıyı aldım kargoyla ilgili bir sıkıntı oldu geldiğinde haber vermediler geri gitti tekrar sipariş verdim ya yarın ya da pzt gelicek tartara bir adet Orduda verdim diğeri gibi sıkıntı çıkmazsa onunla beslicem

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Isıtıcı ped olmadan oda sıcaklığında ne kadar süre yaşar?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.