Jump to content
CyBeRr

Crested Gecko Mama Tarifleri

Önerilen İletiler

Bildiğiniz gibi Crested geckolar doğalarındaki şartlar göz önüne alınarak meyve püreleri veya hazır mamalar ile beslenebiliyor.

Sadece canlı yem yiyen geckolar olduğu gibi canlı yemi ağzına sürmeyen geckolar da var.

İdeal olanı bence ikisini de kullanmak.

Bu başlık altında sizin mama tariflerinizi de görmek isteriz.

Repashy en çok kullanılan yöntem ama onun dışında gerçek meyveler ile yapılan mamalar da var.

Benim yaptığım mama tarifleri;

Tarif 1:

2-3 Çay Kaşığı HeroBaby (Bebekler için kullanılan hazır mamalar) Çeşitli kombinasyonları var bunları deneyebilirsiniz.

1 Çay Kaşığı D3lü Kalsiyum

1/3 Çay Kaşığı Multivitamin

Tarif 2:

2-3 Çay Kaşığı Hero Baby

1 Çay Kaşığı Repashy

1 Çay Kaşığı D3süz Kalsiyum

Tarif 3:

1/2 Muz Püresi

2 Çay Kaşığı D3lü Kalsiyum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yabancı bir sitede okumuş olduğum bir tarif,Adı Crestie Smoothi :)

5-6 incir

1 mango

1 armut

1 muz

1/2 bardak sade ve katkısız yoğurt

İçine mevsimsel olarak çilek böğürtlen gibi meyveler de eklenilebilir.

Tüm malzemeleri blender'a atıp çekiyoruz,sonrasında oluşan karışımı taze olarak verebileceğiniz gibi buz küplerine koyup ihtiyaç olduğunda da kullanabilirsiniz,yada geri kalanı siz tüketebilirsiniz :) (Yoğurt zorunlu değil ama içindeki kalsiyum,protein ve probiyotiklerin hayvana faydası olduğu söylenmekte)

Bu mamanın adı Hilde Maması(kanadalı bir gecko üreticisinden sonra) Yada Kanadalıları pek sevmeyen Amerikalılar için Meyve ve Yoğurt diyeti :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5-6 incir

1 mango

1 armut

1 muz

Tüm malzemeleri blender'a atıp çekiyoruz,sonrasında oluşan karışımı taze olarak verebileceğiniz gibi buz küplerine koyup ihtiyaç olduğunda da kullanabilirsiniz,yada geri kalanı siz tüketebilirsiniz :) (Yoğurt zorunlu değil ama içindeki kalsiyum,protein ve probiyotiklerin hayvana faydası olduğu söylenmekte)

Bu mamanın adı Hilde Maması(kanadalı bir gecko üreticisinden sonra) Yada Kanadalıları pek sevmeyen Amerikalılar için Meyve ve Yoğurt diyeti :)

Ağzım sulandı denemek lazım :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bildiğiniz gibi Crested geckolar doğalarındaki şartlar göz önüne alınarak meyve püreleri veya hazır mamalar ile beslenebiliyor.
Sadece canlı yem yiyen geckolar olduğu gibi canlı yemi ağzına sürmeyen geckolar da var.
İdeal olanı bence ikisini de kullanmak.
Bu başlık altında sizin mama tariflerinizi de görmek isteriz.
Repashy en çok kullanılan yöntem ama onun dışında gerçek meyveler ile yapılan mamalar da var.

Benim yaptığım mama tarifleri;

Tarif 1:
2-3 Çay Kaşığı HeroBaby (Bebekler için kullanılan hazır mamalar) Çeşitli kombinasyonları var bunları deneyebilirsiniz.
1 Çay Kaşığı D3lü Kalsiyum
1/3 Çay Kaşığı Multivitamin

Tarif 2:
2-3 Çay Kaşığı Hero Baby
1 Çay Kaşığı Repashy
1 Çay Kaşığı D3süz Kalsiyum

Tarif 3:
1/2 Muz Püresi
2 Çay Kaşığı D3lü Kalsiyum

Tarifler icin tesekurler abi 2 gune mutfaga da geciyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ama kendin için yapmayacak isen önce bi Crested veya gargoyle Gecko alman gerek [mention=1289]emreceyhan34[/mention]  

leopard lar icin olanlari izlicem yarin youtube dan abi forum da herseyi okuyorum ediyorum beynim yandi crested a dikkat etmemisim gecko yu gorunce

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Leopard geckolar için öyle bir şans yok maalesef Emre. Ancak Repashy nin hazır bir ürünü var (Grubpir). Bakalım o üründen bekliyorum elime ulaşsın detaylı video çekeceğiz ona da.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leopard geckolar için öyle bir şans yok maalesef Emre. Ancak Repashy nin hazır bir ürünü var (Grubpir). Bakalım o üründen bekliyorum elime ulaşsın detaylı video çekeceğiz ona da.

Takipteyim abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
WaterLilly, 13.02.2015 - 20:25 yazdı:

5-6 incir

1 mango

1 armut

1 muz

tarifte inciri soyuyor muyuz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ToKayDostu, Şimdi yazdı:

soymak gerekir ama zaten içinde yoğurt olduğu için pek uygun olmaz bence

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çıkarırım Yoğurdu Sıkıntı  Yok Tabi Canlı Sahiplenince :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
WaterLilly, 13.02.2015 - 20:25 yazdı:

5-6 incir

1 mango

1 armut

1 muz

reasphy nerden bulabilirim bulamıyorum çıldırmak üzereyim (lütfen satıcılar mesaj atmasın )

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_ardatncr_, 3 dakika önce yazdı:

reasphy nerden bulabilirim bulamıyorum çıldırmak üzereyim (lütfen satıcılar mesaj atmasın )

repashy arıyorsun satıcılar mesaj atmasın diyorsun😀 onun dışında nasıl bulacaksın?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_ardatncr_, 9 dakika önce yazdı:

Forumda bir sürü kişi satıyor keşke biraz araştırsan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.