Jump to content

ThetHaler

Editör
 • Content count

  106
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

ThetHaler last won the day on January 4 2020

ThetHaler had the most liked content!

Community Reputation

165 Excellent

6 Followers

About ThetHaler

 • Birthday January 2

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,946 profile views
 1. ThetHaler

  Canlı Yemlerdeki Maytlardan Kurtulmak

  Yaza doğru girerken çok güzel konu olmuş, elinize sağlık. 🙌🙌
 2. ThetHaler

  İnkibatör

  Dişinin olgunluğuna ve kondisyonuna göre yumurta sıkışabilir, zamanlamaya bağlı olarak veya dış etkenlerden stres yapıp beslenmeyi reddetmiş olabilir vs. birçok nedene dayanabilir bu konu. Doğru zamanlama ve doğru canlılar ile yapıldığı sürece sorun olmayacaktır.
 3. ThetHaler

  İguana Için Kalsiyum D3Lü Mü D3Süz Mü Olmalı

  Şair linkteki videoda her şeyi güzel güzel açıklamış aslında 😊.
 4. Leopard gecko bakıcıları canlıları için sıklıkla un kurdu kullanırlar. Un kurtları leopard geckolar için her yaşta güzel yemler olmaktadır ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar: Un kurtları leopard geckolar tarafından kolayca kabul edilir ve afiyetle yerler. Un kurtları saldırgan olmadığı için canlınız için tehlike arz etmez, teraryumda sürekli bulunabilir. Un kurtları kolayca bulunur ve ucuzdur. Un kurtlarını bakmak ve beslemek kolaydır. Un kurtları kolayca evde üretilebilir. Tüm bu avantajlar nedeniyle hobiciler un kurtlarını sıklıkla tercih eder. Ayrıca un kurtları, genç leopard geckolarınıza kilo aldırmak için birebirdir. Ancak her ne kadar bakımı kolay, besleyici ve pratik bir yem olsa da un kurtları, içerdiği yüksek yağ oranından dolayı tüm diyeti oluşturmamalıdır. Aksi takdirde canlı yüksek obezite riski ile karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca (sadece un kurtları için değil) canlı yemler de özenle beslenmelidir ki besin değerleri canlıların ihtiyacını karşılasın. Aşağıdaki fotoğrafta leopard geckolar için önerilen diyetin grafiği görülmektedir. Leopard geckolar ve canlı yem türleri hakkında daha fazla bilgi almak için forumdaki ilgili konulara göz atabilirsiniz.
 5. Ana Bakım Konusu;
 6. ThetHaler

  Nil Monitor (Varanus Niloticus)

  Ana Bakım Konusu;
 7. ThetHaler

  Mısır Yılanıma Su Kabı Için Yardım

  İyi forumlar...
 8. ThetHaler

  Camponotus Bakımı

  Genel bilgiler ülkemizdeki çoğu tür için geçerlidir. Tür özelinde bilgi de aşağıdaki bağlantıda yer alıyor. İyi forumlar dilerim.
 9. ThetHaler

  Karıncaları Kış Uykusuna Yatırma

  Konunun son iki başlığında gerekli bilgiler yer alıyor. İyi forumlar dilerim.
 10. ThetHaler

  Kraliçe Karınca Uçuş Zamanı

  https://www.formiculture.com/ant-mating-chart.htm Bir yabancı sitede şu şekilde buldum takvimi, ayrıca aşağıdaki linkten de kimin hangi şehirde ne zaman hangi türü bulduğuna dair bilgiler edinebilirsiniz. İyi forumlar dilerim.
 11. ThetHaler

  Karınca Hobisi

  https://reptula.com/forum/516-karıncalar/ İşinize yarayacak her şey burada mevcut 😊 Yeni hobinizde başarılar, iyi forumlar.
 12. ThetHaler

  Pheidole Pallidula

  Latince İsim : Pheidole pallidulaZorluk Seviyesi : 2, kaçış uzmanı oldukları için tecrübesiz hobiciler özellikler formikaryum yapımında zorlanabilir.Bulunduğu Bölgeler : Güney Avrupa, Güney Avrupa Yarımadası, Kuzey Afrika Yaşam Alanı : Çalılıklar, kumluk bölgeler Koloni Yapısı : Birden fazla kraliçe olabilir. Koloni Boyutu : 10.000 İşçiye Kadar ÇıkabilirKraliçe Boyutu : 7-8mm Kraliçe Rengi : Kızıl Kahverengi İşçi Boyutu : 2-4mmİşçi Rengi : Kızıl Kahverengi ve Parlak Siyah Asker: Var Asker Boyutu: 6mmPrens Boyutu : 4-6mmPrens Rengi : SiyahBeslenme : Ballı Su, Böcekler ve Küçük TohumlarNem : Outworldde 30-50%, Yaşam Alanı 50-70%Sıcaklık : Outworldde 25-30. Yaşam Alanı 21-28°C Kış Uykusu : Var, 15°C'de Kasım sonundan Şubat sonuna kadar.Formicarium Boyutu : KüçükFormicarium Malzemesi : Ytong önerilir, formikaryum seçiminde işçi boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Taban Malzemesi: Kum Çiftleşme Uçusu: Mayıs - Eylül Açıklama : Küçük bir Güney Avrupa türüdür. Diğer kolonilere karşı çok agresiflerdir ve besin ihtiyaçları çok fazladır. Bu nedenle herhangi bir eksiklikte kısa sürede kaçmak için yöntem arayışına girerler. Yaşam alanı seçiminde işçi boyutunun hesaplanması bu yüzden çok önemlidir. Hızlı çoğalan bir türdür.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×