Jump to content

arachno.philia

Moderators
 • Content count

  164
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

arachno.philia last won the day on June 10 2022

arachno.philia had the most liked content!

Community Reputation

262 Excellent

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No
 • Hakkımda
  IG: arachno.philia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. arachno.philia

  Yardım

  Canlının türünü bu fotoğraflar ile teşhis etmek maalesef mümkün değil. Tarantula değil, Araneomorphae üyesi bir gerçek örümcek. Şu an genç yetişkin birey gibi görünüyor, üreme şansı olması için doğaya bırakmanız en iyisi olacaktır. En yakın tahminim; https://tr.wikipedia.org/wiki/Zelotes üyesi olabilir yönünde. Çok sayıda tür içeren bir cins. Tahminim doğru ise ait olduğu aile de oldukça fazla sayıda cins barındırıyor; diğer cinslere veya benzer onlarca aileden bir başkasının üyesi de olabilir. https://tr.wikipedia.org/wiki/Gnaphosidae
 2. arachno.philia

  Tarantula Davranış Analizi

 3. arachno.philia

  Satılık Madagascar , Tartara , Bufallo

  Hangi şehirdesiniz?
 4. arachno.philia

  Brachypelma Boehmei Üretimi

  Teşekkürler. Sağolun. Teşekkürler abi 😊 Teşekkürler, umarım üretim düşünenlere faydası dokunur.
 5. arachno.philia

  Brachypelma Boehmei Üretimi

  Çiftleşme öncesi videoda görünen ve çekim almadığım toplamda 20-25 dakika süre boyunca dişi yaşam alanında turladı. Aralıklı olarak erkek davul titreşimleriyle niyetini belli etti. Birinci eşleşme. Tarihi not almamışım, video yüklenme tarihinden birkaç gün önce olmalı. Eylül sonu, Ekim başı civarı. Kurlaşma videosunun devamında birbirlerine yaklaştıları andan itibaren müdahale için hazır bekledim, ayrılma anına kadar gerek olmadı. İkinci eşleşme. Yaklaşık 2-3 hafta sonrası. Dişi ilk hamleyi sert yapsa da erkek cesaret gösterip durumu toparladı. Çekim sırasında o hamle dalgın bir anıma geldi ve az daha mundar oluyordum. 😁 İşleri bittikten sonra erkeğin devam eden heyecanını da video sonunda görebilirsiniz. Dişi 12 Mayıs gecesi kokonu hazırlığına başlamış, birkaç ertesi sabah saatlerinde taban ağını bitirmek üzere iken farkettim. Akşam saatlerinde yumurta dökmeyi bitirip kokonu sarmıştı. Herhangi bir aksiliğe karşı su kabını yaşam ortamından aldım. Yaklaşık 5-6 hafta boyunca haftada 1 sefer torfun belli kısımlarını hafifçe ıslatarak ortamın nem dengesini stabil tutmaya özen gösterdim. 4. hafta kokondan uzakta yakaladığımda dubia ile beslendi ve nöbete devam etti. 25 Haziranda kokonu anneden alıp açtım. Büyük kısmı N1 nymphal evrede ve sağlıklılardı. İkiye ayırdığım inkübe kaplarında nemli kağıt havlu üzerinde gelişimlerine devam ettiler. Yaklaşık 2-3 hafta geçtikten sonra, önce abdomenleri ardından tüm vücutları kararıp sırayla L1 evreye geçiş yaptılar. 20210729_080733.mp4 20210725_172304.mp4 20210729_080733.mp4 20210729_081006.mp4 Temmuz son haftası L1 evre slingleri ayırmaya başladım. Toplam sağlıklı sayı 48x-5xx kadar. Yaklaşık 50 kadar sling de süreci tamamlayamadan öldüler. Üretim planı yapan hobicilere faydalı olması için tüm süreçleri olabildiğince detaylı ve görsellere beraber anlatmaya çalıştım. Herkese sağlıklı hobiler dilerim.
 6. arachno.philia

  Emaar Akvaryum

  Bakım zahmeti, masrafı da olmuyordur ne güzel. Bearded obez olduğunu sanmıyorum, yuttuğu yabancı cisimler sebebiyle sindirim sistemi tıkanmış muhtemelen, dışkılayamadığı için de şişmiştir ve yakında o da ölür.
 7. arachno.philia

  Hamsterim Tahta Çubuk Yuttu

  Yutmamıştır muhtemelen yanak kesesine sokup sonradan besinleri stokladığı başka yerde çıkarmıştır.
 8. arachno.philia

  Slingler Için Su Kabı

  Sağlıklı bir sling suda boğulmaz. Bir canlınızı rahatsız ederek evde kolayca deneyebilirsiniz. Doğrulanmamış bilgi paylaşımında bulunmayalım.
 9. arachno.philia

  Bu Nedir?

  Sınıf çok daha kapsayıcı bir takson basamağı. Atacağım görselde tüm basamakları görebilirsiniz. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rove_beetle
 10. arachno.philia

  Bu Nedir?

  Staphylinidae üyesi bir kınkanatlı.
 11. arachno.philia

  Tarantulamın Torfunda Garip Birşey Oluştu

  Yeni dış iskeleti sertleşene kadar rahatsız etmeyin. Eğer bir sorunu yoksa yaklaşık bir hafta sonra hareketlenmeye başlar, ardından yanlardan hava delikleri olan başka bir kaba ve temiz torfa geçirirseniz küf oluşumu minimum düzeyde olacaktır.
 12. arachno.philia

  Bearded Dragon Macerasına Giriş:)

  Birkaç üstteki mesajda N11 linki verilmiş zaten.
 13. arachno.philia

  Tarantulam Kabuk Attı Hareket Etmiyor Acil Yardim

  Yaşam alanının fotoğrafını atabilir misiniz? Çapraz havalandırma delikleri var mı?
 14. arachno.philia

  Teraryumlara/bitkilere Dadanan Küçük Sinekler

  Canlı yemlerin bulunduğu kaplarda nem yüksek ise müdahale etmeniz faydalı olacaktır. Sinek larvaları genellikle yüksek nemli ortamda yem artığı, dışkı ve ölü canlılarla beslenir. Gereken nem kaybolursa kısa süre sonra kurtulursunuz. Bitki topraklarının içindeki gübre de eğer fazlaysa benzer uygun ortam yaratır.
 15. arachno.philia

  Ülkeler

  Kuzey Amerika ve Batı Avrupa ülkeleri. Üretim ve çeşitlilik olarak genellemek gerekirse sürüngen hobisi Amerika'da daha yaygın ve gelişmiş, eklembacaklı hobisi Avrupa daha gelişmiş durumda.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×