Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/16/2021 in all areas

 1. 3 points
  Ceratogyrus marshaliler 2-3 haftaya l1 olacaklar.
 2. 3 points
  Bu videonun bu kadar fazla paylaşılmasının sebebi insanların bir çok şeyi bilmemesi, herşey güllük gülistanlık sanması. Ben hayvanlar üstünde deney yapılsın diye bir şeyi savunmuyorum fakat hayatımızın (insanlar olarak) her evresinde başka canlı türlerine zarar verip, yok ediyoruz. En basit örneği hafif sinirli iken kaldırımın kenarında yürürken çalılıktan bir dal kopartmışsınızdır ve ya yaprağını kopartmışsınızdır. O da bir canlı, bu ve bunun gibi bir sürü örnek var kimse onlara takılmıyor. İlk önce insan olalım iyi bir birey olalım demiyor kimse... Sadece bu şekilde bir video ile yani görsel ve rahatsız edici şekilde göz önüne koyulunca insanlar farkına varıyor. İneklerden süt sağmak için hayvanları kapatıp bekletiyorlar mesela ve ya pazarda gördüğünüz civcivlerin tavuk olmadıkları yani horoz oldukları için orda olduğunu biliyormuydunuz? Yumurta vermeyecek sadece masraf olarak görüyorlar ve onları parçalıyorlar büyük öğütücülerde. Makyaj malzemelerini de kullanılabilir hale getirebilmek için ucuz ve kısa bir yol olarak bunu gördükleri için böyle yapıyorlar büyük ihtimalle. Ki makyaj malzemelerini kullananlardan çoğu ciltlerinde bir problem olduğu zaman konuşuyorda konuşuyor almıyor o ürünü bir daha. Fakat o sırada o ürünün hayvan deneyi olmadığı için görülememiş bir etkisinin altında olduğunu bilmiyor. Yani demem o ki ilk önce geniş resme bakarsak daha iyi anlayıp analiz edebiliriz herşeyi. Trend olarak böyle bir farkındalığın oluşması beni çok şaşırttı. Nasıl olduğunu düşünüyordu acaba insanlar dedim yani kendime. Beni biraz daha şaşırtabilecek tek şey vatandaşlarımızdan bazılarının boykot adı altında o markaların ürünlerini alıp çöpe falan atmasıdır. Gerçekten tekrar yaşanırsa bu olay ağzım açık izlerim...
 3. 2 points
 4. 1 point
  Sıcaklık kaç derece, uvb yi en son ne zaman değiştirdin hangi canlı yemleri kullanıyorsun bununla alakalı bilgi verirsen daha iyi yardımcı oluruz.
 5. 1 point
  Çiftleşmeler başarılı. 24 ocak 2021 28 ocak 2021 31 ocak 2021 14 şubat 2021 Kokon bekliyoruz. IMG_0003.MOV
 6. 1 point
 7. 0 points
  Merhabalar crested geckomun sırtında bir parça deri var. Sizce kendisi çıkarmı yoksa müdahale etmeli miyim? Eğer müdahale etmem gerekirse ne yapmam gerekir?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×