Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 04/09/2021 in all areas

 1. 7 points
  adam sormuş, usulünce sorusuna cevap ver. niye her soru sorana bu tür yanıtlar veriyorsun anlamadım doğrusu. 🤔
 2. 5 points
  Hani beni yanlış anlama sadece fikrimi söylemek ve yardımcı olmak istiyorum.. kimse 10 15 tane hamam böceği için 5 lirada olsa 15 20 lira kargo parası vermek istemez, o kadar kargo parasını vereceksede gider herhangi bir canlı yem sitesinden bi kaç ihtiyacını daha alır 40 50 liralık alışveriş yapar kargo parasına değer.. benim tavsiyem canlılarını elinde tut hazır büyük boydalar birazda araştırmasını yapıp uygun bir yaşam alanı hazırlayıp üretmeyi dene böylece elinin altında her zaman ufak boyda yem olur.. mesala ben öyle yaptım 2 ay önce 25 tane dubia almıştım canlıma anca 3 yada 4 tanesini verebildim ve sonra boyları büyüdü attım bir kenara büyütüp üremeleri için besliyorum artık..
 3. 4 points
  kimse bilmese bile sen bu postu açtığın için artık herkes biliyor
 4. 3 points
  Öncelikle alan çok geniş 20 20 30 gibi saklama kabı alırsan canlı daha rahat ve kendini güvende hisseder. Un kurdu yerine hamam böceği türlerini öneririm hem daha hareketliler hem de daha besleyiciler. Canlı yeni gelmiş ve hiç bilmediği bir ortama konulduğundan yem yememesi gayet normal. Ne püresi yaptın?
 5. 2 points
  Lycosa sp gibi geldi bana tam emin olamadım.
 6. 2 points
  Bende de var crested, 30 30 45’e koymuştum 3 aylıkken 1 2 ay boyunca hiç canlı yem yemedi. Hiçbir gelişim göstermedi. Daha sonrasında boyu taban alanından daha büyük bir saklama kabına koydum. Canlıyı 8 aylığa kadar orada baktım ve 4 gramdan 23 grama bir kaç ayda çıktı. Bu hatayı yapmayın bence siz de . O vivariumu biraz daha büyüyünce kullanmanız çok daha uygun olacaktır
 7. 2 points
  yeni gelmiş ortama alışması vs biraz sürecektir o yüzden şuan için sıkıntı yok ama daha hareketli yemler tercih edebilirsin tartara lobster dubia gibi. Un kurtları hem besin olarak yetersiz hem kalsiyuma bulanmıyor hem reaksiyon göstermediği için zor oluyor.
 8. 2 points
  Tavrınız çok yanlış sizde, bende veya diğerleri bu hobiye başlamak istediğinde bilgisizdi o yüzden azıcık empati kurun siz ilk bu hobiye başlamak istediğinizde hevesle soru sorarken size bunu yaptıklarını düşünün lütfen . 😔
 9. 2 points
  Leopard geckolarda normal böcek diyetinin yanında vitamin mineral desteği nasıl olmalıdır ?
 10. 2 points
 11. 1 point
  İşten eve geldiğimde günlük kontrolünü yapayım dedim mağara etrafındaki toprağı olduğu gibi tek bir yere yığarak böyle tuhaf bişey yapmış kendi kendine yaklaşık 2 aydır bende ve ilk defa böyle birşey yaptığını gördüm.. yer türü diye aldık galiba tünel kafasını yaşıyor canlım onun istediği gibi kalsınmı yoksa tekrar eski haline getirip düzelteyimmi zemini ?
 12. 1 point
  Kedi, balık, muhabbet kuş ve tavuk gibi canlılarda bile kullanıldığı için böyle bir şey yapıldığını sanmam.
 13. 1 point
  Evet oldu, yasalara göre kaç adet beslediğinizin ya da size göre ne kadar masum olduğunun bir önemi yok maalesef.
 14. 1 point
  büyük yerde hayvan rahatsız ve güvensiz hisseder bu yüzden küçük yer daha iyi
 15. 1 point
  Ömür uzunlukları genellikle 2-3 yıl olan bu sevimli canlılar sahiplerine bu süre içerisinde çok iyi birer pet olabilirler.Dişiler erkeklere göre boyut olarak daha küçüklerdir.Erkek ve dişi şeklinde beslenirse üremeleri kaçınılmazdır.O yüzden dişi-dişi şeklinde veya tek erkek şeklinde bakılması önerilir.Dikkat!! 2erkek birarada beslenmemelidir. Yaşam Alanı Oldukça büyüyebilen bu canlılar için mümkün oldukça büyük kafesler tercih edilmelidir,40x60x30 ebatındaki bir kafes tek rattus için gün içerisinde yeterince kafes dışında egzersiz yaptırılırsa yeterli olacaktır.Taban malzemesi için kemirgen talaşları kullanılabilir,burada önemli nokta talaşın tozsuz özellikte olmasıdır aksi halde canlıda solunum yolları problemleri görülebilir.Yaşam alanı içerisinde bolca oyuncak bulundurmak,yem kabı ve suluk bulundurmak gereklidir. Canlının içerisinde yumuşak bez bulunan bir eve sahip olması ekstra rahat ve mutlu olmasını sağlayacaktır. Beslenme Rat'lar sebze,meyve ve haşlanmış,baharatsız olmak kaydıyla tavuk ve hindi eti yiyebilirler. Paketli hamster yemlerini pelet yemler ile karıştırarak verebilirsiniz.Ancak bu diyet tek başına yetersizdir ve havuç,muz,haşlanmış tavuk eti,brokoli,keçi boynuzu gibi besinlerle diyeti desteklemek gereklidir. İnternette ''safe food list for rats'' şeklinde arama yaparak güvenli besinler listesine ulaşabilirsiniz.Ekstra olarak bu canlıların dişleri sürekli uzamaktadır ve onlara dişlerini törpüleyebilecekleri yiyecekler vererek aşırı diş uzamasının önüne geçilebilir. Ele Alma Rat'lar inanılmaz derecede insana alışık ve evcilleşebilen canlılardır,yavruluktan itibaren sizinle büyümesi ve kokunuza alışması durumunda sizi fazlasıyla benimseyecektir.Dikkat edilmesi gereken genellikle elle tutup almaktansa elinizi uzatıp onun gelmesini sağlamaktır,zaten size alıştıktan sonra kesinlikle omzunuzdan inmeyecektir tecrübeyle sabittir Günlük olarak en az 30 dk canlınızla ilgilenmeli,oyun oynatmalı veya egzersiz yaptırmalısınız. Aşırı sosyal canlılardır ve tek beslenmesi önerilmemektedir.Ekstra olarak yem ile koşullayarak inanılmaz numaralar öğretilebilir,internette ''rat tricks'' şeklinde aratarak bu numaraların videolarını izleyebilirsiniz.Yeterince ilgi ve sevgi gösterdiğiniz takdirde harika bir pete sahip olabilirsiniz.
 16. 1 point
  Gplerde bende yaşıyorum kabuk atımından sonra 1 hafta delik kazıp bekliyor sonra normal haline dönüyorlar bir sorun olacağını sanmam
 17. 1 point
  Merhaba, Yeni güncellememiz ile periyodik olarak yaptığınız eylemleri tanımlayarak bizden hatırlatma bildirimi alabilirsiniz. Kalsiyum Günü, Deri Değiştirme, Terraryum Temizliği, Su Temizliği gibi eylemlerinizi tanımlayabilirsiniz. İyi Günler
 18. 1 point
  Merhaba, Yakın zamanda android platformunda yayına geçmiş "Pet Health Tracker" isimli uygulamadan söz etmek istiyorum. Uygulama: Pet Health Tracker Play Store Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alpbarazi.pethealthtracker Açıklama: Evcil hayvan besleyen arkadaşlar canlılarının beslenmesini ,dışkılamasını, suplement (vitamin,kalsiyum) takibini kendi yöntemleri ile yaptıkları çizelgelerle, not defterleri ile takip ediyorlardı. Bu uygulama ile kayıt aldığınız her bilgi ile ilgili grafikler, takvimler ve değerlendirmelere ulaşabileceğiniz bir uygulama yapmaya çalıştım. Uygulama tamamen bağımsız bir geliştirici tarafından yapıldı ve yayınlandı. Eksik gördüğünüz veya eklenmesini istediğiniz özellikleri uygulamanın içinden ya da buradan bana iletebilirsiniz. Hep beraber güzel ve kullanışlı bir uygulama çıkaracağımızı düşünüyorum. Evcil hayvanlarınızın gelişimini takip edebileceğiniz, öneriler alabileceğiniz bir platform.*Memeli, eklem bacaklı, amfibi, sürüngen, balık her tür hayvanın takibini yapabilirsiniz.*Evcil hayvanının sağlığını önemseyen kişilere özel.Uygulama önerileriniz halinde gelişmeye devam edecektir.
 19. 1 point
  Türleri tahmini olarak söylediğinizi var sayıyorum. Eğer şanslıysanız ve türleri aynıysa kabul edebilirler, türler farklıysa muhtemelen savaş çıkacaktır. Bir de Camponotuslar stresli ve oldukça agresif oldukları için türler aynı dahi olsa işçileri kabul etmeleri ihtimali düşük. Ekleme yapacaksanız işçilerin kavga etmelerini göze almalısınız. Ancak yumurtaları eklerseniz o durumda çok problem çıkacağını zannetmiyorum. Keyifli hobiler dilerim.
 20. 1 point
  üzülerek söylüyorum teraryum çok büyük 3 aylık hayvanı orda bakmaya çalışmayın ben aynı hatayı yaptım siz yapmayın 20 20 30,25 25 30, max 30 30 30 bir yerde bakın
 21. 1 point
  beslendikten 2 gün sonra eline alabilirsin.Deri değiştirme döneminde ise yılanın gözüne perde iner ve yılanın bedenine şefaf bir kat varmış gibi görünür. deri döneminde yılanın teraryumu yüksek derecede nemli olması gerekir.%80 ile %85 arası nem deri dönemi için uygundur.umarım yardımcı olmuşumdur. iyi hobiler.
 22. 1 point
  Kanka bazı satıcılar anlamında
 23. 1 point
  Tekrar merhabalar, Bpazar'dan verdiğim sipariş, mağaza tarafından iptal edildi. Sitelerindeki online chat'ten müşteri hizmetlerine ulaştım. İptalin nedenini sordum. "Haftasonu kısıtlama vardı, mağaza açık değildi" gibi oldukça saçma bir cevap aldım. Zaten sitede sipariş verdiğinizde öncelikle ilgili mağazanın siparişinizi onaylaması gerekiyor alış veriş için. Yani, yaptığı kampanyayı ya da verdiği fiyatı sonradan beğenmeyen bir mağaza, siparişinizi iptal edebiliyor. Sistem tamamen saçmalık, çünkü müşteri odaklı değil, mağaza odaklı çalışıyor şu anda. Mağazanın elinde ürün varsa ilanı girer, bittiğinde ilanını çeker, fiyatı beğenmiyorsa düzenleyip tekrar sunar vb. Yani sistemden siparişinizi gönderip göndermemeyi bırakın, kabul edip etmemek dahi mağazalara kalmış durumda. Ve bunun karşılığında ne bir özür dileyen, ne bir kusura bakmayın diyen, kimse yok ortada. Ne mağaza, ne de bpazar yönetimi. Özetle, sitenin gelişime oldukça ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve katiyen sipariş vermenizi tavsiye etmiyorum. Sizlerle de paylaşmak istedim. İyi forumlar.
 24. 1 point
  Bir insan icin oldukca saglikli olabilecek herhangi bir yemegi arastirarak bul, sonra onu hayatin boyunca her ogun yiyerek yasadigini dusun. Gerek tibbi, gerek psikolojik acidan.
 25. 1 point

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×