Jump to content
LENNY

Yılanım kaçtı ne yapmam gerekir? Lütfen yardım?

Önerilen İletiler

Arkadaşlar, bu akşam eve geldiğimde 6-7 aylık meksikan king yılanımın yerinde olmadığını gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm.Onu dün akşam teraryumundan alıp beslemek için ayrı bir kaba koymuştum. Üzerini tam kilitlemeden kapağı öylece bırakmışım.İşin kötü tarafı maalesef eşim benim kadar hevesli değil bu hobiye,aksine şimdi dahada korkuyor. Evi didik didik aradım ama bulamadım.

Evde iki tane kızımda var.Onlar içinde endişeleniyorum. Gece yatarken bizlere yaklaşırmı acaba? Bir kaba süt falan koysam gelirmi? Yada nerelerde saklanabilir? Eğer aclıktan ölürse koku ve mikrop yayma durumuda var. Bilgisi,önerisi veya daha önce başına gelen var ise lütfen yazsın..

:help:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun var mı bir gelişme ?

Hayır yok maalesef. Aramaya devam ediyorum. Mecburen yerlere un sericem iz takibi için. biraz pis bir iş ama belki işe yarar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çocuklarınızı ve eşinizi çok iyi kontrol edip %100 yılanın olmadığı biryere koyup aramaya bence kendi başınıza devam etmelisiniz bence çünkü eşiniz büyük ihtimal bulsanız bile istemeyeceğini belirtir o arama anındaki stresden dolayı  un güzel bir fikir işe yarıyor sütte öyle ikisini birlikte yapın bide yılan eğer toksa zannetmiyorum ki size birşey yapsın  benim düşüncem yani.Bide yılanın evden dışarı cıkma ihtimali var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yılan açsa da bir şey yapmaz king bu, 6 metre burmese kaçmamis. Ozellikle gece isiklar kapali el feneriyle surekli kontrol edin, evden disari cikmadiysa bulabilirsiniz. Kimseye bir sey yapmaz merak etmeyin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çocuklarınızı ve eşinizi çok iyi kontrol edip %100 yılanın olmadığı biryere koyup aramaya bence kendi başınıza devam etmelisiniz bence çünkü eşiniz büyük ihtimal bulsanız bile istemeyeceğini belirtir o arama anındaki stresden dolayı  un güzel bir fikir işe yarıyor sütte öyle ikisini birlikte yapın bide yılan eğer toksa zannetmiyorum ki size birşey yapsın  benim düşüncem yani.Bide yılanın evden dışarı cıkma ihtimali var mı?

Dün akşam ayrı bir kaba alarak pinky ile besledim ve oradan kaçtı.En azından bir hafta idare eder.Eşim hiç istemedi zaten bu hobi ile uğraşmama.ama yinede devam edicem.

Evden dışarı kaçma ihtimali yok sanırım,zira bulunduğu odada balkon yok.ancak kapı altlarından diğer odalara kaçmıştır diye tahmin ediyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yılan açsa da bir şey yapmaz king bu, 6 metre burmese kaçmamis. Ozellikle gece isiklar kapali el feneriyle surekli kontrol edin, evden disari cikmadiysa bulabilirsiniz. Kimseye bir sey yapmaz merak etmeyin.

Evet hocam eşiminde tek endişesi çocuklara gece zarar verebileceği yöndeydi. Sizin ve diğer arkadaşların yazdıklarını okutarak biraz ikna ettim. Arayacağız artık yapacak bir şey yok. Teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu olaydan tek zarar görebilecek canlı king snake in kendisidir. Umarım sağ salim bulursunuz.

Forumda daha önce açılan bir kaç konu da olacaktı sanırım kaçan yılanlar ile ilgili onları da okuyup bilgi edinebilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu olaydan tek zarar görebilecek canlı king snake in kendisidir. Umarım sağ salim bulursunuz.

Forumda daha önce açılan bir kaç konu da olacaktı sanırım kaçan yılanlar ile ilgili onları da okuyup bilgi edinebilirsiniz

Teşekkürler hocam.hemen gözatıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet kaçan yılanlarla ilgili daha önce konuşmuştuk. Benim daha önce corn kaçmıştı. 3 kere. Birinde banyodan çıktı belkide nemli ortam diye tercih etti. Diğerinde Kütüphane arkasında güzel bir yere sotelemişti kendini. 3. de kayıplara karıştı hiç çıkmadı. Geçebileceği yerlere hafif yapışkanlı bantlardan koymak ve duvar diplerine un serpip iz takip etmek o başlıktaki öneriler arasında idi. Büyük ihtimalle en az ışıklı ortamı tercih eder.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yerlere un serpmiştim fakat iz çıkmadı. Çarşamba akşamı beslediğim için iyi bir yere sotelendi galiba. Bu günde kağıt bantları denicem.

Sizin corn içinde üzüldüm. üçüncü kez çıkmayıp bir yerlerde ölüp mikrop ve koku yayma durumuda en kötüsü tabi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bulabildiniz mi ?

maalesef hayır. yerlere un serptim iz bile yok,kağıt bantlardan yuva yaptım, havlu ıslatıp köşelere koydum fakat çıkmadı bir türlü..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim ki koltuk icindeki sungerlerin arasindan cikti 3 saat ugrastik aramadi bile 2 saat surdu koltugu parcalamak zorunda kaldim umarim bulursunuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim ki koltuk icindeki sungerlerin arasindan cikti 3 saat ugrastik aramadi bile 2 saat surdu koltugu parcalamak zorunda kaldim umarim bulursunuz

Bizimki iki haftadır yok piyasada. Un serpiştim iz çıkmadı. Malum çocuklarda batırdı ortalığı, unları temizlemek zorunda kaldım. Kağıt bantlar ise duruyor her tarafta. Eve gidince bende mutlaka koltuk aralarına bakıcam,olur mu olur. Teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam son çare olarak bi pinky i parçalayarak bi odanın ortasına koyun. yanına yere ısı verebilcek şekilde bir lamba koyun. forumlardan birinde okumuştum. yemi yedikten sonra ısı lambasının altında sindirirken bulmuş sahibi. Umarım bunu denemeden bulursunuz, malum çoluk çocukda var evde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam son çare olarak bi pinky i parçalayarak bi odanın ortasına koyun. yanına yere ısı verebilcek şekilde bir lamba koyun. forumlardan birinde okumuştum. yemi yedikten sonra ısı lambasının altında sindirirken bulmuş sahibi. Umarım bunu denemeden bulursunuz, malum çoluk çocukda var evde.

Buda ilginç bir fikir, mantıklı aslında işe yarayabilir. İlgine teşekkür ederim sağol.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LENNY, 14.01.2016 - 18:36 yazdı:

Arkadaşlar, bu akşam eve geldiğimde 6-7 aylık meksikan king yılanımın yerinde olmadığını gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm.Onu dün akşam teraryumundan alıp beslemek için ayrı bir kaba koymuştum. Üzerini tam kilitlemeden kapağı öylece bırakmışım.İşin kötü tarafı maalesef eşim benim kadar hevesli değil bu hobiye,aksine şimdi dahada korkuyor. Evi didik didik aradım ama bulamadım.

Evde iki tane kızımda var.Onlar içinde endişeleniyorum. Gece yatarken bizlere yaklaşırmı acaba? Bir kaba süt falan koysam gelirmi? Yada nerelerde saklanabilir? Eğer aclıktan ölürse koku ve mikrop yayma durumuda var. Bilgisi,önerisi veya daha önce başına gelen var ise lütfen yazsın..

:help:

Bulunduğu teraryumdan veya kaptan uzaklaşmamıştır ve eşyaların arkasında hatta sizin kesinlikle giremez dediğiniz yerlerde olabilir odanın 4 köşesinin 3üne su kabı koyun eşyaların arkasına bakın. Kızlarınıza eşinize veya size hiçbir zarar vermeyecektir ve sizin yanınıza yaklaşmayacaktır. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben daha önce kaçırmıştım bir yılanımı. Odaya 1 Ufo yere bakacak sekilde, altına da su kabı koymuştum, sabaha geldiğimde su kabının altında bulmuştum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ReptileLoverEsk, 21 saat önce yazdı:

Bulunduğu teraryumdan veya kaptan uzaklaşmamıştır ve eşyaların arkasında hatta sizin kesinlikle giremez dediğiniz yerlerde olabilir odanın 4 köşesinin 3üne su kabı koyun eşyaların arkasına bakın. Kızlarınıza eşinize veya size hiçbir zarar vermeyecektir ve sizin yanınıza yaklaşmayacaktır. 

3 sene önceki post :) Yılan hala kayıp ise zaten adult hale ulaşmıştır.

Bu bahane ile benim çektiğim videoyu da atayım buraya :) 

• Like 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.