Jump to content
muhammed

Leopar Gecko Takviye Besinler?

Önerilen İletiler

Merhaba,

Forumda ve hobide yeniyim. 5 adet leopar gecko aldım, henüz 1.5 aylıklar, 2 gün sonra nasipse elime ulaşacaklar, hazırlıkları bitirdim gibi.

Sormak istediğim şu: Satıcı arkadaş d3 süz kalsiyum gönderecek. Fakat d3 lü kalsiyum ve multivitamin gibi birşeyden bahsetti. Ben ne olduğunu nereden alacağımı bulamadım. Night35 nikli arkadaştan bahsediyor herkes, fakat ben bahsedilen ürün tam olarak nasıl bir şey, %100 almam gerekli mi bunu öğrenmek istiyorum.

İyi hobiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

exo terra d3 lü kalsiyum- exo terra multivitamin kesinlikle alman gerekli heleki yavru canlıda kullanmazsan kemik problemleri hastalıklar oluşur canlılarında kısa surede

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 6 saat önce yazdı:

Bu ürün 360 gr, bunu tüketmeniz mümkün değil. Normal size yollanan kalsiyumu teraryumlarda sürekli bulundurmanız gerekiyor, d3 lü kalsiyum ortalama 3 günde bir yemlerle (bulaştırılarak) birlikte veriliyor, multivitamin ise 2 haftada bir aynı şekilde yemlerle birlikte veriliyor. Multivitamini minimum gramajda almanız en doğrusu. Bu değerler ortalama, hobicilere göre ufak tefek değişiklikler olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Multivitamin bulmakta sıkıntı çektim. Bulana kadar kalsiyumu d3 lü kullanacağım. Yakın zamana d3 lü bir multivitamin bulup normal kalsiyuma geçmeyi planlıyorum.

Bir sorum da bu geckolar toprak solucanı yer mi? Yiyecekleri boyutta kessek, kurt gibi haeket ediyorlar zaten.Yerlerse büyük avantaj olacak benim için :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, Bir saat önce yazdı:

Multivitamin bulmakta sıkıntı çektim. Bulana kadar kalsiyumu d3 lü kullanacağım. Yakın zamana d3 lü bir multivitamin bulup normal kalsiyuma geçmeyi planlıyorum.

Bir sorum da bu geckolar toprak solucanı yer mi? Yiyecekleri boyutta kessek, kurt gibi haeket ediyorlar zaten.Yerlerse büyük avantaj olacak benim için :)

O kurdular ilaclanmıs olabilir ona dikkat etmen lazım besledigin canlıyada zarar verir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 5 saat önce yazdı:

Paradan tasarruf etmek için canlilarinin sağlığını bozacak cozumler üretiyor olman beni üzdü d3lu multivitamin bulsan bile 2-3gunde bir veremezsin multivitamin 15gunde bir yeme bulanip az miktarda veriliyor fazlası canlını zehirleyebilir kalsiyumu d3lu şekilde vermek zorundasin leopard gecko besliyorsan,umarim satın aldığin arkadaş herşeyini tamamladığın zaman sahiplendirmeyi yapar. Solucan verilebilir mi bilmiyorum ancak sağlıklı olmayacağı kanısındayım tercih edilen yemler cırcır çekirge dubia vb.dir ve bu hobide canlıların maksimum sağlığını saglamalisin ucuz bir hobi değil malesef.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Paradan tasarruf gibi bir niyetim yok, olsaydı 1-2 tane alırdım, 5 gecko aldım. Beslediğim balıklar geckolardan da pahalı. Antalya Çekirge'den epey bir sipariş verdim. Solucan erişimim kolay, risk taşımasa bile ana öğün haline getirmez, arada verirdim zaten. Sıkıntı ihtimali varsa hiç girmem.

Kalsiyum-vitamin olayını Geckoları aldığım arkadaşın direktifleri doğrultusunda ayarlayacam. Kendisi tecrübeli bir üretici ve onun önerdiği yöntemi yazdım ben uygulayacam diye. Şu an vitamine ulaşamıyorum, Night35 'e ayırttım gelecek partiden. Başka hiçbir eksiğim yok, teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ohom. madem reklam ve link verilebiliriz oncelikle sunu soyleyim gekolar bu ovunulerek paylasilmis exo terra urunlerini pek sevmiyorlar arti canli yemlerin uzerine basarili bir sekilde yapismiyor olmasi bir yana leioparlarda d3 suz olmnasi gerekiyor d3 lu degil !

tavsiye edebilecegim urun https://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/zoo-med-repti-calcium-without-d3-227g-347318791?rcp_action=rceProductClicked

alin basiniz agrimasin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ohoo devreler iyice yandı bende. 😐

Benim tecrübem yok, aldığım üretici arkadaşın tavsiyesine göre şu şekilde uygulayacam: Kendisi bana d3 lü kalsiyum gönderecek ve ben d3 lü multivitamin gelene kadar her gün o d3 lü kalsiyumu kullanacağım. D3 lü vitamin geldiğinde ise d3 süz kalsiyum alıp her gün onu kullanıp arada bir d3 lü vitamini kullanacağım. Burda bir sıkıntı var mıdır? Multivitamin gelene kadar d3 lü kalsiyum kullanımında bir sıkıntı olmayacağını söyledi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 26.06.2018 - 23:58 yazdı:

Ohoo devreler iyice yandı bende. 😐

Benim tecrübem yok, aldığım üretici arkadaşın tavsiyesine göre şu şekilde uygulayacam: Kendisi bana d3 lü kalsiyum gönderecek ve ben d3 lü multivitamin gelene kadar her gün o d3 lü kalsiyumu kullanacağım. D3 lü vitamin geldiğinde ise d3 süz kalsiyum alıp her gün onu kullanıp arada bir d3 lü vitamini kullanacağım. Burda bir sıkıntı var mıdır? Multivitamin gelene kadar d3 lü kalsiyum kullanımında bir sıkıntı olmayacağını söyledi.

D3 lü kalsiyum sadece yemlerle birlikte verilir. Katkısız kalsiyum teraryumda bulundurulur, canlı istediği zaman oradan alır. Multivitamin 15 günde bir verilir. Bu dozların harici bir yol canlıya fayda sağlamaz zarar verir.

muhammed, 8 saat önce yazdı:

7watt lık ısıtıcı ped aldım, termostat ayarı yok, tabandan beri 38 e çıkarttı 15 dakika da. Nasıl kullanılıyor bu?

Havalar zaten sıcak alttan ısıtma sadece sindirim için yemekten sonra kullanılsa daha iyi olur. Aşırı ısıtma problemi için teraryum veya saklama kabı her ne kullanıyorsanız araya sıcağı daha az hissettirecek bir şeyler koyabilirsiniz(bez,havlu, karton mukavva vs)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
muhammed, 22 saat önce yazdı:

Cevaplar için teşekkürler. ortam ısısı 28 derece. Isıtıcı ped çok fazla yükseltiyor. Şimdilik kullanmayacağım.

Sindirim için alttan ısıtmaya ihtiyaçları var, besleme sonrası 3-5 saat açık bırakın sonra kapatırsınız. Aksi bir süre sonra ciddi sorunlara neden olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.